Ak si na začiatku vzťahu všimnete na svojom partnerovi týchto 15 vlastností, utekajte!

Mnohé ženy sa sťažujú, že ich partner sa po tom, čo začali spolu žiť alebo sa zosobášili, zmenil na nepoznanie. Ale pravda je niekde inde… Niektoré ženy nevidia svojho partnera takého, aký je, ale takého, akého si myslia, že by mal byť. Nad rušivým správaním len mávnu rukou a nepočúvajú svoju intuíciu…

Psychológovia upozorňujú, že ženy si zvyčajne všímajú týchto 15 charakteristík každého agresora. Výsledkom je nezdravý vzťah plný smútku, násilia a sebastrednosti zo strany obete. Ak si všimnete týchto 15 znakov, radšej utekajte, než bude neskoro:

1. Neomylnosť

Každý robí chyby, ale väčšina ľudí si ich vie priznať a ospravedlniť sa za ne. Partner s násilníckymi sklonmi však nič také nepozná. Agresívne obhajujú svoj názor a vinníkom je vždy niekto iný. Myslí si, že sa nikdy nemýli.

2. nerešpektuje vašu rodinu alebo priateľov

Je prirodzené, že váš partner nemusí vychádzať s každým členom vašej rodiny, ale každý si zaslúži rešpekt. Ak váš partner neustále uráža vašu rodinu a stavia vás do nepríjemnej pozície, nie je to dobré znamenie.

3. zakazuje vám kontaktovať priateľov

Tyran neznáša konfrontáciu a musí si byť celkom istý, že jeho obeť neudržiava kontakt so svojimi priateľmi. Zakázal žene kontakt s ľuďmi, ktorí by sa jej mohli pokúsiť otvoriť oči. Čím menej priateľov, tým väčšia závislosť od partnera a väčšia kontrola.

4. Neexistujúce hranice

Nezáleží na tom, koľkokrát partner sľúbi, že sa všetko zmení a bude lepšie. Správanie sa môže dočasne zlepšiť… ale podvedomie hovorí niečo iné. Všetko sú to len slová a nie skutočné riešenia. Tento muž nedodržiava svoje sľuby a neustále prekračuje vaše hranice.

5. Všetko je tak, ako si to partner želá

Táto vlastnosť je na začiatku vzťahu pôsobivá, ale rýchlo sa ukáže, že táto osoba nerada počúva názory iných a odmieta sa prispôsobiť. Navyše nikdy nehľadí na potreby ľudí okolo seba, ale len na svoje vlastné.

6. Záchvaty hnevu

Všetci sa z času na čas nahneváme, ale u človeka so sadistickými sklonmi sa záchvaty hnevu často objavujú bez akéhokoľvek dôvodu. Zmení sa váš šarmantný džentlmen v sekunde na niekoho, koho sa bojíte osloviť? Potom je lepšie sa takejto osobe vyhnúť.

7. Neustála kontrola

Mohlo by sa zdať, že tyran má vysoké sebavedomie, ale v skutočnosti je to práve naopak. Neustále chce svoju partnerku kontrolovať a sledovať každý jej krok. Potreba je stále väčšia..

8. Fyzické násilie

Je dobré byť pozorný aj na tie najmenšie príznaky. Je váš partner agresívny pod vplyvom alkoholu a krik už nestačí? Má problém vás udrieť? Nikdy tieto problémy neprehliadnite a vzťah okamžite ukončite…

9. Manipulácia

Tyran je rodený manipulátor! Klamú, prifarbujú príbehy a vytvárajú psychologický nátlak… Žena nevie, čo je pravda a čo lož, a stáva sa obeťou citového vydierania.

10. Scény žiarlivosti

Každý z nás niekedy žiarli, ale žiarlivosť tyrana je skôr deštruktívna sila než pocit. Nedokáže ovládať svoje emócie. Jeho obeť má výčitky svedomia a cíti sa hrozne. Je to citové vydieranie, ktoré žiadna žena nemôže dovoliť.

11. Impulzívne rozhodnutia

Tyran zvyčajne nemyslí na dôsledky svojich činov. Často sa riadi emóciami a chce si partnera pripútať k sebe.

12. Precitlivenosť týkajúca sa jeho osoby

Konštruktívna kritika – tento pojem tyran vôbec nepozná. Myslí si, že je dokonalý, a na každú konštruktívnu kritiku reaguje agresívne. Pokojný rozhovor nemá zmysel, tyran nebude počúvať vaše argumenty, ale naopak, bude sa snažiť, aby ste sa cítili vinní.

13. Lož

Všetko, čo tento muž hovorí, je lož. Nemôžete zistiť, či hovorí pravdu, pretože je to veľký manipulátor. Vie, ako využiť pocity svojej partnerky, len aby ju presvedčil o svojej verzii. Keď odhalí malé klamstvá, nič nevysvetľuje – veď ju to za chvíľu omrzí.

14. Všetci mu len ubližujú.

Je skvelý v tom, že zo seba robí obeť a všetci mu len ubližujú. Vzbudzuje to dojem, že ho musíte chrániť a ešte viac sa k nemu pripútať.

15. Chváli sa

Veľmi nízke sebavedomie je dôsledkom schopnosti klamára hovoriť o sebe v superlatívoch. Jeho príbehy sa nezakladajú na skutočnosti. Oni to vedia najlepšie, ale vy od nich nedostanete žiadne opatrenia. Aj obyčajná oprava auta bude pre nich problém a nájdu si účinnú výhovorku.

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľkami! Nenechajte ich strácať čas s niekým, kto za to nestojí!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com