Ak si na niekom všimnete týchto 12 vlastností, utekajte čo najrýchlejšie!

Chceli by sme veriť, že všetci ľudia sú dobrí, nikto nás nechce využiť alebo nám ublížiť. Skutočnosť je však iná a musíte sa mať na pozore skôr, ako sa ocitnete v nezdravom vzťahu.

Podľa psychológov má psychopatické sklony 1 z 25 ľudí. Tento človek ubližuje druhým a miluje len seba. Ako zistíte, či vám vaša priateľka alebo priateľ neklame a je k vám úprimný? Máme pre vás 12 odpovedí. Ak si u niekoho vo svojom okolí všimnete tieto vlastnosti, vyhýbajte sa mu zďaleka.

1. Nedokáže sa na svet pozerať realisticky

Je niekto z vašich známych tvrdohlavý a neustále trvá na svojom? Nevidí svoje chyby a tvári sa, akoby sa nič nestalo? Je to problémový človek.

2. Lži

Tento človek manipuluje s faktami a všetko obracia vo svoj prospech. Oni neklamú a nikdy sa nemýlia, práve naopak… to vy sa mýlite a všetko si zle vysvetľujete.

3. Zhromažďovanie informácií

Keď sa psychopat nechce odhaliť, jednoducho mlčí. Nerozpráva, nepíše, nevolá. Vie, že mlčanie môže byť tou najsilnejšou zbraňou, a preto ho veľmi dobre využíva. Dôkazy je ťažké nájsť. Ale rád zbiera informácie o druhých a potom ich využíva vo svoj prospech.

4. Vina

Citové vydieranie – v tom je psychopat naozaj dobrý. Svoju obeť núti cítiť sa osamelo a mať výčitky svedomia. Môže vás ovplyvniť natoľko, že sa váš priateľ z detstva stane vaším nepriateľom. Vie, že slová majú veľkú moc, a vždy ju využije.

5. Lži

Vďaka lžiam môže byť psychopatom ktokoľvek. Keď začnete niečo tušiť, rýchlo si vymyslí niečo nové, aby vás zmiatol.

6. Žiadna vina

Psychopat nevie, čo je to ľútosť. Často vyhľadáva ľudí, ktorí majú dobré srdce a nehľadajú na každom niečo zlé. Psychopat to môže veľmi dobre využiť.

7. Žiadna zodpovednosť

Tento človek sa nedokáže postarať ani o zviera, nieto ešte o rodinu a priateľov. Zodpovednosť za to musia niesť ľudia okolo nich.

8. Manipulácia

Nikdy nevyhráte – všetkým hovorí, že ste zdrojom všetkých problémov. Dokonale manipuluje s prostredím proti vám.

9. Falošné priateľstvo

Psychopat vám pomôže len preto, že z toho môže niečo vyťažiť pre seba. Máte pocit, že je posadnutý vašimi problémami? Nie je to len pocit.

10. Zlodej času

Máte málo času pre seba, pretože musíte čítať, čo napísal, alebo má pre vás vždy nejakú novú úlohu? Táto osoba vás postupne odtiahne aj od vašej rodiny a priateľov, len aby sa vám nepokúšali otvoriť oči.

11. Dvojitý život

Vidíte, čo chce – a dokonale mu to vyhovuje. Zdá sa vám, že tento muž je bezproblémový a žije obyčajný život. Ale pravda je niekde inde. V skutočnosti o tomto človeku nič neviete – akú má rodinu, akých má priateľov, kde pracuje a nikdy ste neboli u neho doma.

12. Kontrola

Vy o nich neviete nič, ale oni o vás vedia všetko. Milujú kontrolu a manipuláciu.

Dávajte si pozor, komu dôverujete!

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com