96-ročný muž má pre nás niekoľko rád do života. Okamžite prestaňte s týmito 7 vecami!

Väčšina z nás by sa chcela dožiť vysokého veku a byť v dobrej kondícii. Vedci odporúčajú niekoľko vecí, ktorým by sme sa mali počas života vyhnúť. Niekedy je však potrebné, aby vám niekto skúsený poradil. Tí, ktorí čoskoro dosiahnu 100. narodeniny, majú viac skúseností.

Životné tempo sa zrýchľuje a mnohí ľudia sa naháňajú za peniazmi. Sme pod neustálym tlakom. Životné prostredie kladie na ľudí stále väčšie nároky a my nemáme čas na seba a svoje zdravie. Niekedy je dobré zastaviť sa a zamyslieť sa nad tým, čo je v živote naozaj dôležité.

96-ročný obyvateľ Hamburgu prezradil tajomstvo svojej dlhovekosti v rozhovore pre Emotion. Tvrdí, že by sme mali prestať robiť niekoľko vecí, ktoré zhoršujú naše zdravie. Máme pre vás 7 bodov, ktoré spomenul.

1. Nestresujte sa
Ľahko sa to povie, ťažšie dodrží. Pravdou je, že malé množstvo stresu nás môže motivovať k lepším výkonom, ale príliš veľa stresu môže človeku uškodiť. Musíme si uvedomiť, či nám situácia naozaj stojí za to, aby sme sa ňou zbytočne zaoberali.

2. Zdravý spánok
Mali by sme spať 8 hodín denne. Nikdy neodkladajte spánok na neskôr. Ak musíte ráno skoro vstávať, musíte ísť aj skoro spať. Už len to, že si ľahnete pri zhasnutom svetle, pomôže vášmu telu získať potrebnú energiu. Kvalita spánku výrazne ovplyvňuje našu výkonnosť a dĺžku života.

3. Obmedzte nezdravé potraviny
Konzumácia nezdravých potravín má obrovský vplyv na naše telo. Vyhýbajte sa tiež chemicky ošetreným potravinám. Okrem toho obsahujú veľké množstvo sodíka, nasýtených mastných kyselín a cukru, čo ovplyvňuje nielen našu hmotnosť, ale aj zdravie. Čerstvá zelenina a ovocie sú bohaté na živiny a dodávajú nám energiu.

4. Prestaňte fajčiť
Možno nemusíme písať o negatívnom vplyve fajčenia na organizmus. Riziko rakoviny pľúc, rakoviny ústnej dutiny, infarktu alebo problémov s krvným obehom je obrovské. K problémom sa pridáva aj zápach vlasov, pokožky a oblečenia. Prestaňte fajčiť. Čím skôr, tým lepšie.

5. Nesedte dlho
Už 15 minút pravidelného cvičenia má úžasný vplyv na zdravie. Je skvelé cvičiť 30 až 60 minút denne. Ak v práci sedíte celý deň pri počítači, doprajte si aj krátke prestávky. Do práce alebo z práce môžete chodiť pešo. Ak je to príliš ďaleko, zaparkujte trochu ďalej od práce alebo vystúpte dve zastávky pred prácou. Krátka prechádzka každý deň pomôže.

6. Nehnevajte sa
Aj negatívne emócie majú na naše telo ničivý vplyv. Hemingway tvrdil: „Keď sa hneváme, trápime vlastné telo pre hlúposť iných.“ Naučte sa ovládať svoje emócie a odpúšťať.

7. Neizolujte sa od ľudí
Možno radi trávite čas osamote. Ľudia však potrebujú kontakt s inými ľuďmi. Je to dôležitejšie, ako si myslíte. Najmä v dobe, keď nás internet paradoxne rozdeľuje. Niekedy je najlepšie porozprávať sa s priateľom a zdieľať problémy. Starajte sa o svoje priateľstvá.

Zdieľajte tento článok so svojou rodinou a priateľmi!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com