9 krokov vďaka ktorým ušetríte za pedikúru, ale vaše nohy budú vyzerať ako zo salónu

Kto absolvoval návštevu pedikérky určite vie, že po jej ošetrení cítime naše nohy ako nové. Nie všetci ale vyhľadajú takúto profesionálnu starostlivosť či už z finančného alebo iného dôvodu. Netreba však zúfať!

Perfektnú pedikúru zvládnete aj sami doma.  Prinášame návod, ktorý nám zaručuje krásne chodidlá. Vyžaduje si to trošku viacej času, avšak výsledok bude výborný.
1. Obstaranie si všetkých  nevyhnutných pomôcok:
Aby bola pedikúra naozaj precízna, budete okrem krému, pilníku a nožničiek potrebovať aj ďalšie pomôcky. Zohnať ich by nemal byť problém. Je možné ich nájsť v drogérii, či na webe.

Tu je zoznam toho, čo by ste mali mať:

  1. odstraňovač kožičky
  2. drievko na kožičku
  3. pemza na päty
  4. nožničky a cvikačky
  5. pilník
  6. odlakovač
  7. vatové tampóny
  8. základný podkladový lak, podľa potreby aj farebný

Urobte si kúpeľ:
Kúpeľ by mal trvať minimálne 15 minút. Napustite si vodu do vane alebo lavóra a pokojne môžete pridať rôzne esenciálne vonné oleje alebo penu. Môžete použiť aj ocot, ktorý slúži na vybielenie pokožky vašich nôh. Čajovníkový olej môžete použiť proti zápachu, soľ proti bolesti a citrón zase v prípade že máte na chodidlách suché miesta.

Odstraňovanie vrstvy starého laku
Po odlakovaní starého laku si nohy umyte vodou, aby ste sa zbavili zostatkov laku.

Zbavenie sa odumretej kože:
Všetko robíme jemne a bez násilia. Kožu, ktorá vyčnieva jemne zastrihneme. Ostatné časti zľahka obrusujeme pemzou.

Voľba tvaru:
Najlepšie je nechty na nohách strihať dorovna, avšak ak si nechty upravujete do iného tvaru, radšej to nemeňte. Zmena tvaru nechta by mohla spôsobiť jeho zarastanie. Na tvar, ktorý chcete dosiahnuť, môžete použiť nožničky, pilníky, či klieštiky.

Nanášanie oleja:
Pokiaľ sme dosiahli požadovaný tvar nechta, následne ho potrieme  jemnou vrstvou olejčeka. Ten nanášame aj na kožičku okolo nechta.

Hydratácia:
Spôsoby ako hydratovať pokožku chodidiel je množstvo. Môžete využiť oleje, maslá, krémy či gély. Okrem týchto prípravkov existujú aj masky na nohy, ktoré odstraňujú aj odumretú kožu.

Lakovanie nechtov:
Aby ste zabezpečili oddelenie jednotlivých prstov, môžete využiť kozmetické tampóny, ktoré aplikujete medzi prsty. Prvý použite podkladový lak. Ak sú vaše nechty slabé či poškodené, môžete využiť aj výživný lak. Na túto vrstvu naneste dve vrstvy farebného laku.

Dezinfekcia všetkých použitých pomôcok:
Mnoho krát na to zabúdame, no ide o veľmi podstatný krok. Dezinfekcia nám zabezpečí odstránenie rizika prenosu nepríjemných infekcií. Použité pomôcky môžeme vložiť do horúcej vody. Postačujúce je tiež všetko umyť kefkou vo vode.

ZDROJwomenshealthmag.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com