7 znakov, že je do vás niekto zamilovaný. Všimnite si hlavne bod číslo 2!

Zdá sa, že láska nielenže v nás vyvoláva pocit vzrušenia a motýle v bruchu, ale vo všeobecnosti má veľký vplyv na celé naše telo, či už je to červenanie saa nadmerné potenie, alebo dôjde k hormonálnym a psychologickým zmenám. Tieto príznaky môžu byť niekedy také zrejmé, že môžete ľahko zistiť, kedy je človek do vás zamilovaný, aj keď sa tvári, že ste mu ľahostajní.

1. Hormonálne zmeny:
Je známe, že skupina určitých hormónov je zodpovedná za skutočne silné pocity. Uvoľňovanie týchto hormónov spôsobuje, že ľudia cítia romantické pocity a vášeň, ktoré jednoducho nemôžu veľmi dobre ovládať. Muži sa začínajú správať romantickejšie, jemnejšie a pozornejšie kvôli oxytocínu, zatiaľ čo ženy majú veľa energie kvôli testosterónu.

2. Zmena hlasu:
Náš hlas sa neustále mení. Podľa istej štúdie, hlas ženy, ktorá hovorí so svojím milovaným sa podvedome stáva jemnejším a vyšším. Na druhej strane, ďalší výskum dokázal, že ženy vedia manipulovať s ich hlasom, aby boli tak atraktívnejšie. Muži nevedome dávajú prednosť ženám, ktorých hlas je posadený vyššie, pretože naznačuje, že je starostlivá a spoľahlivá. Nižší hlas láka mužov, ktorí majú záujem o pohlavny styk.

3. Nekontrolovateľné červenanie sa:
Stačí keď okolo vás prejde niekto, kto sa vám páči, usmeje sa na vás a je to! Vaše líčka sú krásne červené. Moderní psychológovia sú si dokonca istí, že červenanie sa, je prirodzená reakcia na strach, že sa prezradíme a druhá osoba zistí, že sa nám páči. Avšak ako je to možné, že niekoho to priťahuje na druhej osobe? Je to jednoduché : dokazujete tým, že sa chcete vyhnúť nadmernej pozornosti, ste plachšia osoba a nie ste namyslení.

4. Pánske kosti sú silnejšie:
Toto je skvelá správa pre mužov! Muži v dlhodobých vzťahoch (najmä tí, ktorí sú starší ako 25 rokov) majú silnejšie a zdravšie kosti. Ale tu je jedna dôležitá vec: vzťah alebo manželstvo je šťastnejšie, keď sa žena stará o muža a podporuje ho vo všetkom.

5. Rozšírené zrenice:
Oči hrajú na začiatku vzťahu skutočne dôležitú úlohu a zmeny či pohyby očí sú najspoľahlivejšie signály, pokiaľ chceme uhádnuť náladu svojich milovaných. Veľkosť rozšírených zreníc nezávisia len od svetla, ale aj od nášho emočného stavu.

6. Bolestivý stav:
Zmätok, nervozita, výkyvy nálady, strata chuti do jedla a únava sú tiež na zozname symptómov, ktoré sú spôsobené zamilovaním sa. Kortizol, stresový hormón, môže byť jedným z dôvodov nášho utrpenia, pretože keď sa človek zamiluje, zažíva veľa emócií a veľa stresu. Napríklad krvné cievy v našom žalúdku sa zužujú a cítime nevoľnosť. Keď sa náš vzťah stane stabilnejším, nepríjemne príznaky zmiznú.

7. Superschopnosti:
Pravdepodobne ste počuli o tom, že ľudia robia nemožné veci v núdzových situáciách: matky dokážu zdvihnúť ťažké veci, aby dokázali oslobodiť svoje dieťa. Láska a strach, ktoré idú ruka v ruke, nám dávajú superschopnosti. Je to spôsobené vďaka oxytocínu, ktorý sa uvoľňuje do nášho tela, keď sa zamilujeme a môže skutočne zvýšiť našu toleranciu k fyzickej bolesti.

Kedy si vy skutočne uvedomujete, že ste zamilovaní? Podeľte sa s nami o vaše myšlienky.

ZDROJ: brightside.me

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com