7 naozaj nechutných zlozvykov, ktoré robí každý jeden. Prekvapivo sú pre naše telo veľmi prospešné

Každý z nás má takpovediac svoju neresť, ktorej sa oddávame keď nás nik nepozoruje. Aké zlozvyky máte vy?

My sme si dnes pre vás pripravili 7 bežných zlozvykov, ktoré väčšina ľudí považuje za nechutné, no rovnaká väčšina ich aj vykonáva. Na vaše možno prekvapenie vám prezradíme tie, ktoré sú nášmu telu prospešné a zároveň vám dokážeme ako je to možné. Nabudúce tak nemusíte mať výčitky, keď budete v sprche vykonávať malú potrebu alebo si budete obhrýzať nechty.

Vykonávanie malej potreby v sprche:
Hoci vaňa nie je určená primárne na tento účel, priznajme si, koľko krát sa nám to už v sprche či vani prihodilo, a nie náhodou. Hoci by váš partner týmto zistením nebol práve nadšený, mali by ste vedieť, že kyselina močová spolu s čpavkom zabraňujú vzniku plesňových ochorení na vašej pokožke. Okrem iného toto počínanie šetrí vodu, ktorú by ste inak spláchli.

Obhrýzanie nechtov:
Pohľad na ľudí ktorí si obhrýzajú nechty mnohí nedokážu zniesť. Taktiež je pre nás nechutné keď sa nás niekto chce dotknúť s tým, že ešte pred malou chvíľou mal svoje prsty v ústach. Možno sa vám môže zdať, že jediným pozitívom tohto zlozvyku je odbúravanie stresu. Pravda je však taká, že keď si hryziete nechty, tak sa vám dostávajú do tela baktérie, ktoré pomáhajú naštartovať imunitný systém. Vaše telo začne produkovať viac bielych krviniek a vy sa tak stávate odolnejšia voči chorobám. Hoci to znie neuveriteľne je to tak. Pokiaľ teda trpíte touto neresťou, nemusíte sa viac obávať jej škodlivosti. Jediný jej negatívny účinok spočíva v estetike vašich nechtov.

Žuvačky:
Možno mnohí z vás majú informáciu o tom, že už  je dokonca vedecky dokázaná užitočnosť žutia žuvačiek. Táto činnosť nám napomáha nielen pri zvládaní stresu, ale zároveň zlepšuje pamäť a vyvažuje činnosť hormónov. (Zvyšuje hladinu kortizolu.)

Vylučovanie plynov:
Hoci je vylučovanie plynov pre naše telo prirodzené a prospešné, spoločensky je považované za niečo trápne. Naše telo produkuje oxid uhličitý a metán. Ich vylučovanie je pre naše telo nutné a v prípade, že by sme sa snažili tomu systematicky zabraňovať, mohli by sme si akurát priviesť zdravotné ťažkosti. Nakoľko zvuky a prípadný zápach nie sú pre naše okolie ničím príjemným je dobré si v širšej verejnosti vylučovanie plynov odpustiť.

Grganie:

Keď prijmeme viac jedla, tak je potrebné aby sa z nášho žalúdka dostal prebytočný vzduch. Ak potláčame prirodzenú reakciu nášho tela ako je grganie, môže to viesť k tomu, že sa žalúdočné kyseliny dostanú až do pažeráka a spôsobia jeho podráždenie. V prípade, že cítite niečo nezvyčajné v tejto oblasti, vyhľadajte preventívne odbornú pomoc. Ochorenia súvisiace s pažerákom sú nesmierne nebezpečné v prípade ich neskorej diagnostiky.

Vynechávanie sprchy:
Väčšina z nás podľahla trendu sprchovania sa každý deň. Niekedy, keď sa však nám k sprche nepodarí dostať, či už kvôli lenivosti alebo únave, máme výčitky. V skutočnosti je pre naše telo prirodzenejšie menej časté sprchovanie. Ak sa často sprchujeme, zmývame zo seba éterické oleje, prospešné pre našu pokožku. Ideálne je sprchovať sa 2-3 krát do týždňa. Všetko samozrejme závisí aj od ročného obdobia, športovej aktivity a iných faktorov.

Pľuvanie:
Zvyčajne keď vidíme niekoho pľuť na ulici, tak sa nad tým pohoršíme. Pravdou je však, že ani nám by občasné pľuvanie nezaškodilo. Predovšetkým pri cvičení, keď dýchame prevažne ústami sa naša dutina vysušuje a produkuje viac slín. Týmto prirodzeným spôsobom sa tak môžeme zbaviť tvoriaceho sa hlienu a prebytočných slín.

ZDROJ: brightside.me

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com