7 izbových rastlín, ktoré prinesú do Vašej domácnosti pozitívnu energiu!

Podľa starých učenia Feng Shui sa vraj dá predpokladať, že niektoré izbové rastliny vedia naozaj vytvárať a rozdávať pozitívnu energiu. Samozrejme sa tieto tvrdenia nedajú nijako dokázať a podložiť, ale legendy, ktorými sú rastlinky opradené v sebe ukrývajú milý nádych, ktorý nikoho nemôže uraziť.

Dnes sa s Vami podelíme o cenné tipy, ktoré Vám pomôžu pri výbere „zelených priateľov“. Niektoré rastlinky navyše nádherne prevonia celú izbu a väčšina z nich Vám aj krásne zútulní interiér.

1) Rozmarín
Ak máte problémy so spánkom, umiestnite si do spálne kvetináč s blahodárnym rozmarínom. Rozmarín pomáha telu relaxovať, vyrovnať sa s pocitmi úzkosti a uvoľniť sa.

2) Levanduľa
Jeden z dávnych symbolov lásky a čistoty. Teraz je najvhodnejší čas pre zasadenie levandule. Odporúčame kúpiť si semienka levandule. Tie sa väčšinou uchytí. Poteší Vaše oko a Váš domov zavládne láskyplnosť.

3) Aloe
Liečivé vlastnosti tejto rastliny sú známe takmer všetkým. Pre pripomenutie však spomeňme, že aloe je často využívané v medicíne a tiež v kozmetike. Aloe podporuje akékoľvek zotavenie. Preto túto rastlinku umiestnite do izby, kde sa nachádza pacient.

4) Jazmín
Filozofie Feng Shui hovorí, že kvitnúce jazmín môže dramaticky zmeniť život človeka. Má schopnosť poskytovať ľuďom pozitívnu energiu a pozitívny dopad môže mať na niektoré aspekty života majiteľa: môže napomôcť zlepšenie finančnej situácie, lieči rôzne choroby a umírňuje rozpory medzi ľuďmi. Majitelia tejto rastliny sa vraj nakoniec nepozorovane stane veľmi spoločenským a veselým. Priláka veľa šťastia a zvyšuje životnú úroveň. Jazmínu svedčí južná strana izby.

5) Bambus
Podľa starého čínskeho učenia by mal byť bambus umiestnený na severozápadnej strane, ak si chcete zlepšiť vzťahy s blízkymi. Tiež by ste mali venovať zvýšenú pozornosť počtu stoniek rastlinky. Ak sú 3, znamená to prísľub šťastie, je ak ich je 5, ide o peňažné nárast, 7 znamená dobrý zdravotný stav, 8 stoniek naznačuje úspech v kariére a viac než 20 stoniek vypovedajú o silných priateľstvách.

6) Mäta pieporná
Táto rastlinka má osviežujúci účinok čo týka tela, i duše. Telu pomáha zbaviť sa únavy a zlepšuje pamäť. Číňania veria, že mäta by nemala chýbať v žiadnej domácnosti. Je zdrojom pozitívnej energie.

7) Ruže
Tento nádherný kvet symbolizuje lásku a oddanosť k čistote. Vyžaruje najjemnejšiu a tiež najvyššiu energetickú vibráciu. Červené ruže sú symbolom a zároveň talizmanom pre silné rodinné väzby. Žlté ruže naopak posilňujú duševnú aktivitu a rozvíja inteligenciu. Ružové ruže zase naopak podporujú plodnosť.

Do komentárov nám napíšte, ktoré z týchto rastlín už máte doma. Zdieľajte kvetiny aj s vašimi priateľmi!

zdroj: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com