7 geniálnych trikov ako vyčistiť domácnosť len vďaka obyčajnej jedlej sóde – úžasné výsledky!

Jedlá sóda je jedna z najfantastickejších surovín, ktorá by Vám doma určite nemala chýbať. Veľká kopa ľudí jedlú sódu ešte stále podceňuje a to je veľká chyba. Stále sa ešte vo veľkom uchyľujeme k chemickým prostriedkom.

Prečítajte si náš článok o jedlej sóde a uvidíte, že výsledok Vás milo prekvapí. Tipy na čistenie domácnosti sú geniálne a zdravotne nezávadné. Obzvlášť upratovanie kuchyne s obyčajnou jedlou sódou musíte vyskúšať.

TIPY NA VYUŽITIE JEDLEJ SÓDY

  1. Usadeniny vodného kameňa na nerezových povrchoch nie je ľahké odstrániť. S jedlou sódou je to však hračka. Zmiešajte jedlú sódu s octom, pridajte pár kvapiek olivového oleja a šťavu z polovice citróna. Touto pastou utrite dvierka chladničky.
  2. Mastný rošt z rúry ľahko vyčistíte nasledovne. Nastriekajte na rošt ocot a potom zasypte sódou. Nechajte 10 minút pôsobiť a potom utrite špongiou namočenou v horúcej vode.
  3. Vnútro rúry dôkladne vyčistíte pomocou jedlej sódy, ktorú primiešate do prostriedku na riad. Potom všetko dôkladne utrite.
  4. Vnútro chladničky dôkladne vyčistíte jedlou sódou a octom. Túto pastu nechajte 10 minút pôsobiť a potom vymyte.
  5. Drez z nerez ocele, alebo keramiku zasypte jedlou sódou a potom utrite špongiou, namočenou v teplej vode. Môžete pre ovoňanie pridať aj 20 kvapiek éterického oleja. Keramické umývadlá budú znovu čistá a snehovo biela.
  6. Nasypte do umývačky jedlú sódu a nechajte pôsobiť. Umývačka bude čistá a bez zápachu. Počas čistenia nedávajte do umývačky riadu.
  7. Zmes kokosového oleja a jedlej sódy nádherne rozžiari Váš nábytok a poslúži ako dokonalé leštidlo.

Zdieľajte tieto geniálne triky na čistenie domácnosti aj s vašimi priateľmi. Určite sa im budú tiež hodiť! 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com