63-ročná žena zomrela po tom, čo ju napichol slnečník, keď ho silný vietor zdvihol a vrazil jej ho do hrude pred očami jej zdesených priateľov, ktorí na ňu kričali, aby sa „prikrčila“!

Tragédia sa odohrala v stredu v Garden City Beach v Južnej Karolíne v USA. Na pláži sa náhle zdvihol silný vietor a vytrhol z piesku niekoľko slnečníkov. Jeden z nich sa zasekol v hrudi šesťdesiattriročnej Tammy Perreaultovej. Žena v nemocnici zraneniam podľahla.

K nehode došlo pred jedným z plážových barov krátko pred 13:00 miestneho času. O tragédii informoval britský denník Daily Mail s odvolaním sa na americké médiá.

Tyče dáždnikov bývajú na konci naostrené, aby sa ľahšie zabárali do piesku. Poryv vetra odhodil dáždnik tak nešťastne, že jeho ostrý koniec prebodol nič netušiacu ženu sediacu pri bare na pláži.

Okrem ďalších návštevníkov jej okamžite prišli na pomoc aj dvaja členovia záchrannej služby, ktorí boli práve mimo služby. Ženu včas previezli do nemocnice, ale ťažkým zraneniam hrudníka podľahla.

K takýmto nehodám dochádza na amerických plážach častejšie, ako by sa zdalo. Ostrý hrot na konci dáždnika a široký polomer jeho oblúka môžu hnať vietor proti ľuďom pomerne vysokou rýchlosťou.

Podľa americkej Komisie pre bezpečnosť spotrebiteľských výrobkov sa každý rok dáždnikmi zraní viac ako 3 000 ľudí. Šesťdesiattriročná Lotti Michelle Belková z Virgínie zomrela podobne ako Perreault v roku 2016. Najčastejšie sú zranené ženy staršie ako 40 rokov.

zdroj: dailymail.co.uk 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com