6 vecí, vďaka ktorým budete dlho žiť! Ktoré to sú?

Spread the love

Mnoho ľudí sníva o tom, že sa dožije stovky. Štatistiky sú však nemilosrdné – väčšina z nás nebude žiť taký dlhý vek. Ak však robíte týchto 7 vecí, máte veľkú šancu na dlhý život.

 

# Malé množstvo tuku

Zdravé tukové tkanivo je nevyhnutné. Avšak rastúci tuk v srdci a pečeni zvyšuje pravdepodobnosť vzniku nebezpečných ochorení. Štíhla postava je preto jedným z faktorov, ktoré môžu ovplyvniť dlhovekosť.

# Rýchla prechádzka

Ľudia, ktorí sa pohybujú rýchlo, dynamicky a rovnomerne, majú šancu žiť dlhšie. Takáto prechádzka posilňuje naše srdce a obehový systém, čím sa eliminuje riziko úmrtia v dôsledku kardiovaskulárnych ochorení.

# Spánok

Dokonca aj krátke zdriemnutie počas dňa znižuje stres, napätie, podporuje regeneráciu buniek v tele a je spoločným znakom 100-ročných ľudí. Ideálne zdriemnutie by malo trvať 26 minút.

# Priateľstvo

Dobré a časté kontakty s priateľmi a rodinou dokonale ovplyvňujú váš život. Sociálne aktívni ľudia žijú dlhšie ako ich rovesníci, ktorí trávia čas osamote. Vzťahy s ostatnými znižujú stres, poskytujú pocit bezpečia a dávajú vôľu žiť.

# Pozitivny prístup

Tešiť sa z malých vecí, zaujímať sa o maličkosti a hľadať pozitívne stránky i vo veľkých životných tragédiách, predĺži váš život. Nebojte sa, ale užívajte si to, čo máte.

# Život a finančná stabilita

Peniaze majú významný vplyv na dĺžku života. Finančná stabilita znamená oveľa menší stres, úzkosť, menej rodinných problémov a pocit bezpečia. Ovplyvňuje tiež našu stravu a životný štýl – jeme výrobky lepšej kvality a trávime čas aktívnejšie.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like