6 jednoduchých pravidiel, vďaka ktorým vaša pleť zostane zdravá a mladá aj po 25ke!

Predstavte si, že ste si kúpili nádherný kostým, ktorý bol veľmi drahý. Aby stále vyzeral tak úžasne, musíte sa oň starať už od začiatku a nie čakať, kedy sa na ňom objavia prvé škvrny či diery, no nie?

Tak isto je to aj s našou pleťou – musíte sa o ňu začať starať čo najskôr, aby sa vám odvďačila jej pevnosťou. Pripravili sme si pre vás zopár pravidiel, ktoré by ste mali dodržiavať, ak chcete vyzerať krásne aj po 25.

Udržte si to, čo máte:
Ste stále mladé a krásne a nepotrebujete žiadne kozmetické úpravy ako vyhladenie vrások, zdvíhanie pokožky alebo iné procedúry, ktoré často súvisia so starnúcou pokožkou. Vaším cieľom je zachovať čerstvosť a napnutie pokožky.

Čo by ste mali robiť:  Opýtajte sa sama seba: „Je moja pokožka zachovaná alebo sa mení?“, keď ste si nie isté, či máte podstúpiť nejaký kozmetický zákrok. Ak je odpoveď „zmena“, tak zákrok odložte o ďalších 10 rokov.

Zvlhčujte pleť aj zvnútra:
Hydratácia tela by mala byť vaša mantra. Pleť by ste mali zvlhčovať 24 hodín denne, 7 dní v týždni, zvnútra aj zvonku. Prvé zmeny na koži sú vyvolané tým, že koža stráca vlhkosť. Tento proces nedokážete zastaviť, ale môžete ho spomaliť.

Čo by ste mali urobiť: Začnite používať produkty, ktoré obsahujú kyselinu hyaluronovú a podobné zvlhčovacie zložky. Nezabudnite piť veľa vody, nájdete rôzne aplikácie, ktoré vám pripomenú, že sa máte napiť.

Nechytajte sa pleti:
Vaša krása odolá rôznym silám, ako je čas, gravitácia, znečistenie a iné negatívne vonkajšie faktory. Tak prečo komplikovať jej ťažkú úlohu tým, že si zdravie vašej pokožky postupne ničíte sami? Kedy ste sa naposledy dotýkali tváre – podložili si bradu dlaňou, pošúchali si nos, alebo dokonca spali na bruchu. A predtým ste držali svoj smartphone, volant alebo niečo iné? Týmto ste si znečistili vašu pleť.

Čo by ste mali robiť:

  • Odstrániť zvyk dotýkať sa tváre, keď to nie je potrebné.
  • Nepretierať si oči, aj s čistými rukami môžete poškodiť pokožku na viečkach.
  • Kúpte si hodvábne obliečky na vankúše a periny a meňte ich častejšie.
  • Po umytí tváre ju jemne osušte uterákom.
  • Držte telefón v dostatočnej vzdialenosti od tváre.

Chráňte si tvár pred slnkom:
Nezáleží na tom, ako nás dermatológovia vyvarujú pred tým, aby sme si nespálili tvár, stále tu existujú tí, ktorí zbožňujú bronzovú pokožku aj na tvári. Medzitým ultrafialové žiarenie preniká do hlbších vrstiev kože, stenčuje dermálnu pokožku, ktorá keď sa oslabuje, sa začne po čase šúpať a klesať. Stále zbožňujete opaľovanie?

Čo by ste mali robiť: Uistite sa, že používate dobrú a kvalitnú kozmetiku na opaľovanie pred a po. Neustále hydratujte vašu pokožku, ale čo je najhlavnejšie, milujte svoju prirodzenú farbu pokožky a chráňte ju pomocou opaľovacích krémov a klobúkov.

Vzdajte sa zlých návykov:
Naša pleť je veľmi citlivá a to znamená, že aj zlé návyky jej dokážu veľmi uškodiť. Po 25 rokoch sa stanete sebestačným a nezávislým človekom, ktorý nemusí sám sebe ubližovať, aby  všade zapadol a robil niečo, čím by sa stál obľúbenejším. Mali by ste relaxovať a sústrediť sa iba na veci, ktoré sú pre vás dobré.

Čo by ste mali robiť: Nezačínajte nový život každý pondelok. Začnite rovno v tej chvíli a pokračujte maličkými krokmi. Napríklad ak ste zvyknutí chodiť spať neskoro, postupne začnite chodiť spávať skôr. Nerobte nič naraz, lebo pre vaše telo by to mohol byť šok. Existujte veľa techník, ktoré vám pomôžu bojovať proti zlým návykom a je len na vás, ktorý si vyberiete.

Pravidelné čistenie:
Väčšina z nás žije v mestách, kde môžeme len snívať o čistom vzduchu. V týchto podmienkach je koža jedným z hlavných faktorov, ktoré nás chránia pred rôznymi kontamináciami, mikróbmi a baktériami v priebehu dňa. To najlepšie, čo môžeme urobiť, aby sme poďakovali našej pleti, je starostlivo a dôkladne ju čistiť. Ráno stačí, keď si ju vyčistíte micelárnou vodou, no na večernej rutine by ste si mali dať záležať.

Čo by ste mali urobiť: Pozorne si čítajte obsah kozmetiky a vylúčte produkty, ktoré obsahujú alkohol. Makeup nezabudnite nikdy odstrániť z pleti, aj keď sa vám nechce alebo prídete neskoro domov.

Tak čo, stojí za to, dodržiavať tieto pravidlá s vedomím, že naša pleť nám to potom oplatí? Máte aj vy nejaké špeciálne pravidlá, ktoré by ženy mali dodržiavať? Dajte nám vedieť do komentárov.

 

ZDROJ brightside.me

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com