6 cvikov na ploché brucho, ktoré môžete robiť priamo zo stoličky. Výsledky vás milo prekvapia!

Spread the love

Pri svojej sedavej činnosti si môžete trochu zacvičiť, čo je veľkým plus pre vaše zdravie. Ponúkame vám 6 cvikov, ktoré môžete robiť na stoličke a  vyformovať si ploché brucho:

1.Koleno k hrudi

Tento cvik je vhodný na posilnenie brušných svalov, zlepšenie trávenia, dokonca pomáha spaľovať tuk.

Sedíte rovno na stoličke s nohami v pravom uhle, chrbát sa neopiera o stoličku. Chodidlá máte na podlahe od seba na šírku ramien. Pritiahnite k hrudi pravé koleno. Aby ste si lepšie pretiahli dolné brušné svaly, ruky by ste mali mať tesne pod jabĺčkom. Cvik opakujte 20-30 krát striedaním kolena.

2.Obe kolená k hrudi

Pri tomto cviku pracujú brušné svaly efektívne a jemne zároveň.

Sedíte rovnako ako pri prvom cviku. Nohy spojte a rukami sa chyťte (ak máte možnosť) bokov -bočných operadiel stoličky. Chrbát máte vystretý, pritiahnite nohy k hrudníku. Brucho je stiahnuté. Dajte pozor, aby ste mali kolená spolu. Potom dajte nohy dole, ale nemali by ste sa dotknúť podlahy. Cvik opakujte 10-20 krát.

3.Kolená k hrudi s ohybom tela do strany

Cvik vhodný na formovanie pásu.  Cviky na šikmé svaly pomáhajú spaľovať tuk z bočných strán brucha.

Sedíte na stoličke s vystretým chrbtom ako v predošlej ukážke. Po tom, čo sa chytíte na boku stoličky, otočte telo do strany. Nohy spojte a pritiahnite ich k hrudníku. Vráťte sa do východiskovej pozície a otočte sa na druhú stranu. Na každú stranu opakujte 10-20 krát.

4.Ohnutie

Pomáha zbaviť sa tukov na bokoch a na stranách brucha.

Chodidlá sú na podlahe na šírku ramien. Ruky vystrite do strán (zarovno s ramenami). Vytočte sa doprava, zohnite sa a pravou rukou sa dotknite ľavej špičky. Chvíľu zostaňte v tejto polohe a potom sa opäť vyrovnajte. Teraz urobte to isté na opačnú stranu. Opakujte 20-30 krát striedavo na obe strany.

5.Nadvihnutie na stoličke

Pomáha zbaviť sa tukov rýchlejšie. Posilňuje brucho, chrbát a ramená. Na zvýšenie intenzity cvičenia použite stoličku s bočnými operadlami.

Sedíte rovno s rukami držiacimi sa operadiel stoličky. Nadvihnite telo nad stoličku, aby ste mali boky a nohy vo vzduchu. Použite brušné svaly na to, aby ste kolená pritiahli k hrudníku. Vydržte aspoň 10-20 sekúnd a potom sa vráťte do východiskovej polohy. Opakujte 4 krát.

6.Opačné koleno k opačnému lakťu

Tento cvik je výborný na formovanie pásu, pretože pracujú dolné a šikmé brušné svaly. Pre správnosť cvičenia je dôležité, aby ste sa vytáčali lakťom k opačnej nohe, čím bude horná časť vášho tela mierne otočená na stranu.

Na stoličke sedíte rovno, chrbát sa nedotýka operadla. Ruky dajte za hlavu, zdvihnite pravé koleno k hrudníku a súčasne vytočte ľavý lakeť k zdvihnutému kolenu. Vráťte sa do začiatočnej polohy. Opakujte 15 krát na každú stranu. Kolená môžete striedať alebo urobte počet opakovaní na jednu stranu a potom na druhú.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

 

Zdroj: brightside.me

You Might Also Like