57 ročného muža našli mŕtveho v lese nad obcou Liptovská Lúžna, pravdepodobne ho zabil medveď!

V lese nad obcou Liptovská Lúžna v okrese Ružomberok našli v pondelok telo 57-ročného muža, ktorého zrejme zabil medveď. Ak sa to potvrdí, pôjde o prvý smrteľný útok šelmy v krajine.

Podľa agentúry SITA privolaný lekár po ohliadke pozostatkov konštatoval, že smrť nenastala prirodzenou cestou a že muž mal na hlave a tele stopy po uhryznutí. V okolí sa potom našli čerstvé medvedie stopy.

Podľa televízie Markíza mal muž poranený aj krk a nohu. „Ak po pitve úradné orgány potvrdia, že muž zomrel po útoku medveďa, pôjde o vôbec prvý útok tejto šelmy, ktorý sa na Slovensku skončil tragicky,“ pripomenula Markíza.

Starosta obce Albín Husarčík je incidentom šokovaný. „Bol to zručný remeselník, vyučený maliar, ktorý donedávna chodieval pracovať do Prahy. Bol na operácii srdca,“ povedal starosta pre portál zoznam.sk.

Muž sa v nedeľu vybral na prechádzku do lesa, ale domov sa už nevrátil. „Jeho rodina, obyvatelia obce a poľovníci ho hľadali,“ povedal Husarčík.

Starosta uviedol, že v okolí obce sa zatiaľ nevyskytli žiadne problémy s medveďmi. „Naposledy sme tu videli medveďa pred tromi rokmi. Bol to malý medveď,“ povedal.

zdroj: novinky.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com