5 príznakov srdcového záchvatu, ktoré sa vyskytujú iba u žien. Ktoré to sú?

Zdieľajte článok na

V dnešnej dobe sú srdcové záchvaty jednou z hlavných príčin náhlej smrti. Bohužiaľ môžu postihnúť naozaj hocikoho. Avšak tesne pred tragédiou nám telo vyšle signály, ktoré keď rozpoznáte, môžete túto tragédiu zvrátiť.

 

Je dôležité vedieť, že tieto príznaky sa prejavujú rôzne u žien a rôzne u mužov. V tomto článku vám prinášame 6 príznakov, o ktorých by mala vedieť každá žena, aby sa vyhla srdcovému záchvatu.

1. Bolesti chrbta, krku, sánky a rúk

Tieto príznaky môžu byť mätúce, pretože srdcový záchvat je spojený predovšetkým s bolesťou v hrudníku alebo v ľavej ruke, nie v oblasti krku alebo sánky. Bolesť môže byť progresívna, nahnevaná, akútna alebo náhla. Môže vás dokonca prebudiť uprostred noci. Preto by ste sa radšej mali poradiť s lekárom hneď, ako si všimnete nezvyčajné príznaky.

2. Ostrá bolesť žalúdka, zvracanie 

Niektoré signály blížiaceho sa infarktu môžu byť zamieňané s príznakmi otravy, chrípky alebo ťažkého pálenia záhy. Niekedy sa u ženy prejavuje tlak v oblasti brucha, ktorá je podľa opisu porovnávaná so „slonom sediacim na žalúdku“.

3. Studený pot 

Studený pot je ďalším bežným príznakom u žien. Zdá sa, že je to spájané so stresom. Ak ste však predtým nemali podobné príznaky, radšej navštívte špecialistu.

4. Dýchavičnosť a závraty

Problémy s dýchaním bez zjavného dôvodu sú vernými spoločníkmi infarktu, najmä ak ide o ďalší príznak. Ženy, ktoré to zažili, uviedli, že majú pocit, ako keby zabehli maratón, aj keď sa ani nehýbali.

5. Zvýšená únava 

Ak aj po dlhom odpočinku máte pocit nadmernej únavy a nemôžete vykonávať jednoduché úkony (napríklad ísť do kúpeľne), je to alarmujúci signál a dôvod, ktorému je potrebné venovať pozornosť stavu vášho kardiovaskulárneho systému.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.


Zdieľajte článok na

You Might Also Like