5 osvedčených trikov na pranie – zbavte sa škvŕn a obnovte zašlú farbu!

Takmer každá žena sa stretla s problémami, ako je vyblednutie šiat alebo zmena odtieňov šiat rôznych farieb. Tento typ poškodenia je často spôsobený neopatrnosťou alebo neznalosťou. Preto vám dnes ukážeme známe tipy profesionálov, ktoré určite musíte vyskúšať aj vy.

Určite nebudete ľutovať a tieto tipy od profesionálnych práčok sa vám budú páčiť. Jednoduchosť týchto tipov vás príjemne prekvapí a skvelé výsledky sa vám budú páčiť.

DÔMYSELNÉ TRIKY PRI PRANÍ

Čierne, biele, farebné a nové oblečenie perte oddelene. Ak chcete zachovať farbu novej bielizne, je lepšie namočiť oblečenie pred praním na niekoľko hodín do koncentrovaného roztoku soli. Vďaka tomuto triku môžeme zachovať pôvodné farby aj pri ďalšom praní. Rovnako sa oplatí prečítať si všetky informácie na etikete oblečenia.

2. Ak si náhodou zafarbíte oblečenie alebo sa na ňom objaví škvrna, okamžite ho ešte vlhké vyperte. Odstraňovač škvŕn je tiež vynikajúcim nástrojom na odstránenie odolnej špiny. Vôňa je štipľavá, ale výsledok stojí za to.

3. Ak chcete škvrnu odstrániť, namočte handričku do zmesi 2 polievkových lyžíc peroxidu vodíka, polievkovej lyžice čistiaceho prostriedku a štvrť litra vody.

4. Farbu oblečenia možno obnoviť aj pomocou slamového alkoholu (možno použiť na farebné aj biele oblečenie). Zmiešajte 10 ml alkoholu s 5 litrami vody. Namočte oblečenie do zmesi na 1 hodinu a potom ho vyperte.

5. Opravte zafarbené oblečenie pomocou kyseliny citrónovej, zemiakového škrobu a mydlových piliniek. Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu každej z týchto zložiek, potom pridajte čajovú lyžičku soli a trochu vody, aby ste získali konzistenciu pasty. Zmiešaný materiál položte priamo na škvrnu a nechajte pôsobiť 12 hodín. Potom si vyperte oblečenie.

Podeľte sa o tieto skvelé nápady na pranie aj so svojimi priateľmi! Som si istý, že budú užitočné aj pre nich!

zdroj: bidista.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com