5 geniálnych nápadov ako účinne vyčistiť dlaždice bez čistiacich prostriedkov – stačí Vám jedlá sóda!

Dnes už nie je moderné čistiť domácnosť nebezpečnými chemikáliami. Celý svet dnes vie, že čistenie sa dá vykonávať prirodzeným spôsobom, ktorý nepoškodzuje ľudské zdravie. Ak máte deti alebo domáce zvieratá, mali by ste sa o šetrné čistenie domácnosti zaujímať ešte viac.

Dnes sa pozrieme na geniálne čistenie podláh a dlažby. Uvidíte, že výsledok a žiarivá čistota vás príjemne prekvapia. Všetko je lacnejšie a účinnejšie.

1. Rozpustite ½ šálky jedlej sódy v 3 litroch teplej vody. Potom vytrite podlahu.

2. Ocot pomáha odstrániť aj veľmi znečistené dlaždice. Namočte špongiu do octu a vydrhnite dlaždice. Ak zostanú nečistoty, pridajte sódu bikarbónu a vytvorte pastu. Potom ho vydrhnite kefou.

3. Dlaždice dôkladne posypte soľou, nechajte chvíľu odstáť a potom ich utrite vlhkou špongiou. Nechajte takto pôsobiť cez noc a ráno utrite čistou vlhkou handričkou. Soľ absorbuje vlhkosť, zabraňuje vzniku plesní a dezinfikuje.

4. Kyselina citrónová pomáha zbaviť sa nečistôt a je účinná aj proti plesniam. Obkladačky utrite kyselinou citrónovou a potom ich utrite vlhkou handričkou. Ak nie je sama o sebe dostatočne účinná, zmiešajte ju so sódou bikarbónou.

5. Čistenie parou je veľmi účinný dezinfekčný prostriedok a možno ho kombinovať s ktoroukoľvek z uvedených metód.

Podeľte sa o tieto skvelé nápady na čistenie dlaždíc aj so svojimi priateľmi! Som si istý, že budú užitočné aj pre nich!

zdroj: tudasfaja.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com