5 dôvodov, prečo sú muži neverní, no na rozvod s manželkou ani nepomyslia. Štvrtý bod je nepochopitelný

V dnešnej dobe sa pomaly viac partnerstiev rozchádza ako berie. Tradičná rodina začína byť niečím výnimočným a nezvyčajným. Z rôznych príčin sa stáva, že muži hľadajú potešenie inde, ako pri svojej manželke. Morálka sa kazí v dôsledku vplyvu moderného a rýchleho spôsobu života. Dnes vám prinášame 5 dôvodov, ktoré vyjadrili samotní muži alebo psychológovia ohľadom nevery.

1. Pohodlie:
Usporiadanosť života. Zvyk. Manželka, deti, na stole dobré jedlo a pohodlie domova. Prečo teda zahadzovať toto všetko kvôli milenke, ktorá mu niečo také nevie poskytnúť? Hoci je mladá a krásna, špinavé spodky vyčistí manželka. Žena zároveň znesie jeho nálady a postará sa o neho tak, ako nikto iný.

2. Flirt:
Muži občas vyhľadajú milenku len jednorázovo. Počas mnohých rokov stereotypného manželstva sa nudia, a chcú skúsiť niečo nové a vzrušujúce. Zažiť niečo, o čom nemusia hovoriť manželke a je to ich tajomstvom. Pre niekoho výčitky, no pre iného dobrodružstvo. Mladú milenku môže taktiež kedykoľvek opustiť a vrátiť sa k bežnému životu.

3. Strach:
Všetci veľmi dobre vieme, že rozvod je spojený s právnikom, ťahaním sa po súdoch, papierovačkami, delením majetku a tak ďalej. Muži v tomto ohľade nemajú radi problémy a dlhé spory. Radšej ostanú spokojne so ženou ako by mali niečo riešiť.

4. Láska:
Hoci to znie nepochopiteľne, mnoho mužov, ktorí svoje ženy podvádzajú ich stále miluje. Hoci si užívajú s mladou dievčinou, nedokážu si predstaviť, žeby svoju ženu opustili. Dôvod je roky budovaná citová naviazanosť a pocit bezpečia. Takýto muži dokonca tvrdia, že láska a nevera môžu existovať bok po boku. V tomto prípade však ubližujete niekomu koho milujete. Filozofická otázka znie: „Je možné milovať niekoho a zároveň mu ubližovať?“

5. Deti:
Každý rodič nadovšetko miluje svoje deti. Tak isto aj neverní muži veria v to, že ich dieťa by malo mať svojho otca. Na svoje ratolesti sa potom odvolávajú, keď manželka náhodou odhalí ich neveru. Chcú, aby im odpustila neveru aspoň kvôli deťom. V domácnosti potom nastáva ťažká atmosféra, kedy manželia predstierajú, že je všetko v poriadku aj keď to medzi nimi vrie.

V každom prípade je nevera neodpustiteľný skutok, ktorého rozvod by mal byť logickým následkom. Keď žena odpustí neveru, niť jej roztrhnutej lásky sa síce zaviaže, no uzlík tam ostane navždy. Bolesť, ktorú neverou muž či žena spôsobí si ich partner nesie v srdci aj po odpustení navždy.

ZDROJ: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com