5 dôvodov, prečo cvičiť plank každý deň: Urobí s vaším telom zázraky!

Cvičenie nemusí byť vždy náročné a vyčerpávajúce. Niekedy môžeme nájsť domáce cvičenia, ktoré sú jednoduché a veľmi účinné, a presne takéto cvičenie si dnes spoločne predstavíme. Ide o cvičenie nazývané plank.

Možno ste o ňom už počuli alebo ste ho dokonca vyskúšali. V dnešnom článku si povieme, prečo je dobré vykonávať ho každý deň. Ak ste ešte nikdy nerobili plank, začnite naozaj ľahko a dbajte na správnu techniku.

DÔVODY, prečo cvičiť plank každý deň:

1, Lepšie držanie tela

Cvičením posilňujeme svaly hrudníka, ramien a krku a plank je veľmi užitočný pre lepšie držanie tela.

2,Zrýchľuje metabolizmus

Plank pomáha spaľovať kalórie, a tým zrýchľuje náš metabolizmus. Niekedy stačí len pár minút denne, aby ste sa dostali na cestu k lepšej postave. Nikdy však nesmiete zabúdať na zdravú a vyváženú stravu.

3, Lepšia nálada

Ako všetky fyzické aktivity, aj toto cvičenie vyplavuje hormóny šťastia, a preto sa cítime lepšie a paradoxne máme oveľa viac energie.

4, Prevencia bolesti chrbta

Pri tomto cvičení je veľmi dôležité správne držanie tela. Ak sa vykonáva pravidelne a správnym spôsobom, môže slúžiť ako prevencia bolesti chrbta.

5, Lepšia mobilita

Jedným z hlavných prínosov vykonania planku je určite lepšia mobilita. Týmto cvičením zlepšujete pružnosť celého tela. Ako vidíte, vykonávanie tohto cvičenia má mnoho výhod. Uistite sa však, že ho vykonávate správne.

 

Podeľte sa o tieto dôvody, prečo robiť plank, so svojimi priateľmi! Som si istý, že aj pre nich budú užitočné!

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com