5 domácich receptov na očné masky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa tmavých kruhov pod očami a ochabnutej pokožky!

Koža viečok je najtenšia a najzraniteľnejšia. Práve na nej sa zobrazia všetky vaše bezsenné noci, diéty, chyby pri starostlivosti o pleť a podobne. Výsledkom toho sú tmavé kruhy pod očami, vrásky na tvári a záhyby, ktoré nás robia staršími a kvôli ktorým strácame pekný a svieži tón pleti.

Čas vplýva na každého. Mnohý ľudia nechcú jednoducho míňať kopu peňazí na drahú kozmetiku, no neuvedomujú si, že tie najúčinnejšie zbrane sú vytvorené prírodou. Zozbierali sme niekoľko jednoduchý, ale za to účinných receptov na prípravu vaječných očných masiek.

Maska z vaječného žĺtku s maslom:

Dokonale vyživuje a vyhladzuje pokožku. Účinne bojuje proti vráskam na tvári a okolo očí.

Postup: Zmiešajte 1 žĺtok s 1 lyžičkou zmäkčeného masla. Silnú vrstvu zmesi naneste na kožu horných a dolných viečok. Ľahnite si so zatvorenými očami na 20 minút. Snažte sa nehýbať svalmi tváre. Následne odstráňte zvyšky masky vatovým tampónom vlhčeným v teplej vode.

Maska z vaječného žĺtku s malinami:

Vitamínová maska vyhladzuje jemné vrásky, viditeľne osviežuje a rozjasňuje pokožku.

Postup: Rozpučte 2 – 3 maliny vidličkou, pridajte žĺtok a dôkladne premiešajte. Aplikujte na pokožku horných a dolných viečok. Zmes nechajte pôsobiť 15 až 20 minút, potom opláchnite teplou vodou.

Maska z vaječného žĺtku s mliekom:

Maska vám vráti mladistvo vyzerajúcu kožu očných viečok: budete prekvapení novo získanou sviežosťou a pružnosťou!

Postup: Zmiešajte žĺtok s 1 polievkovou lyžicou sušeného mlieka. Naneste masku na pokožku horných a dolných viečok, nechajte pôsobiť 15 minút a potom ju opláchnite teplou vodou.

Maska z vaječného bielka s medom:

Maska vyčarí komplexné omladenie a spevnenie pokožky okolo očí. Pomáha bojovať proti čiernym kruhom pod očami.

Postup: Žĺtok zmiešajte s 1 lyžičkou ovsených vločiek a 1 lyžičkou medu. Zmes naneste na pokožku pod očami a prikryte ju mokrými vatovými tampónmi. Nechajte ju pôsobiť 30 minút, potom ju opláchnite teplou vodou. Naneste na očné viečka akýkoľvek zvlhčujúci gél.

Maska z vaječného bielka s citrónom a petržlenom:

Maska rozjasňuje tmavé kruhy pod očami a robí pokožku hladkou a pružnou.

Postup: Zmiešajte vaječný bielok s 0,5 polievkovej lyžičky citrónovej šťavy a 0,5 polievkovej lyžičky petržlenovej šťavy. Aplikujte na kožu horných a dolných viečok, zvyšky rozdeľte po celej tvári. Počkajte, kým je maska úplne suchá a opláchnite ju teplou vodou. Snažte sa aspoň polhodinu nenamáhať očné svaly.

Pamätajte: akákoľvek maska by sa mala aplikovať na dôkladne vyčistenú pokožku. Masky aplikujte po dobu 7 dní, potom stačí iba dvakrát týždenne.

 

Nezabudnite na dennú starostlivosť: ráno a večer nakrémujte pokožku očných viečok špeciálnym krémom proti vráskam. Čo vám pomáha udržiavať mladosť? Podeľte sa o tajomstvo v komentároch a článok zdieľajte so svojimi priateľmi!

ZDROJ: sovkusom.ru

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com