44-ročný vodič s viac ako dvoma promile v obci Sverepec nezvládol riadenie a skončil prevrátený na streche!

Považskobystrickí dopravní policajti boli včera popoludní (dňa 6. februára) privolaní k dopravnej nehode, pri ktorej asistoval alkohol.
Podľa doterajších zistení, 44-ročný vodič vozidla Škoda Octavia mal jazdiť po ceste I/61 v obci Sverepec. V ľavotočivej zákrute s vozidlom v dôsledku neprimeranej rýchlosti jazdy pravdepodobne mal dostať s vozidlom šmyk, prejsť vľavo mimo cestu a naraziť do oplotenia rodinného domu. Po náraze ostalo vozidlo prevrátené na streche.
Vodiča privolaní policajti podrobili dychovej skúške. Pri prvej dychovej skúške vodič nafúkal 1,04 mg/l, čo predstavuje 2,17 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška mala ešte vyššiu hodnotu, a to 1,18 mg/l, čo predstavuje 2,46 promile alkoholu. Škoda na vozidle bola predbežne vyčíslená na asi 1500 € a na oplotení vznikla škoda asi 1000 €.
Vodiča neminulo obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Za tento skutok zákon ukladá trest odňatia slobody až na jeden rok. O výške trestu však rozhodne súd.
Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com