44-ročná moderátorka ZOMRELA kvôli očkovaniu vakcínou AstraZeneca, potvrdila to pitva

Moderátorka  jednej z verejnoprávnych rozhlasových staníc BBC zomrela v dôsledku vážnych komplikácií po očkovaní vakcínou AstraZeneca. Potvrdila to vo štvrtok zverejnená pitevná správa.

Štyridsaťštyriročná Lisa Shawová zomrela v máji v dôsledku krvných zrazenín a krvácania do mozgu. Dva týždne po podaní prvej dávky vakcíny spoločnosti AstraZeneca skončila v nemocnici kvôli silným bolestiam hlavy.

„Lisa zomrela v dôsledku komplikácií spojených s vakcínou spoločnosti AstraZeneca,“ uviedla súdna lekárka Karen Dilksová. Konkrétne jej smrť spôsobili krvné zrazeniny, ktoré nakoniec viedli k opuchu mozgu a krvácaniu do mozgu.

https://twitter.com/disclosetv/status/1430847055128317953?s=20

Lekári mali Lisu Shawovú v starostlivosti týždeň a snažili sa jej stav zlepšiť liekmi a neskôr operáciou, ale nakoniec zomrela. Podľa Dilksovej sú prípady takýchto závažných komplikácií po očkovaní veľmi zriedkavé, ale jej kolega Tuomo Polvikoski povedal, že je veľmi prekvapujúce, že sa vyskytli práve u tohto pacienta, ktorý bol inak úplne zdravý.

Britské zdravotnícke úrady zaznamenali 332 hlásených prípadov krvných zrazenín po podaní vakcíny spoločnosti AstraZeneca, pričom 58 ľudí zomrelo, uviedla BBC. Celkovo sa v Británii doteraz podalo takmer 35 miliónov dávok vakcíny.

 

zdroj: BBC.com, twitter

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com