42-ročnej Slovenke zaľahlo v uchu a zomrela bolestivou smrťou. Vdovec obviňuje lekára!

Zdieľajte článok na

Začalo to banálnou bolesťou ucha a skončilo smrťou štyridsaťdvaročnej Jany z obce Čičmany v okrese Žilina. Vdovec Vladislav (44) je presvedčený, že personál ružomberskej nemocnice hrubo pochybil.

Ako informuje denník Nový čas, Vladislav po smrti svojej manželky podal sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a obrátil sa aj na políciu.

“Moja Janka nikdy nebola chorá. Bola by to zdravá a krásna žena. Jedného dňa jej zaľahlo v uchu. Podľa mňa úplne banálna vec, ktorá sa stáva ľuďom bežne. Išla k lekárovi, ktorý jej vlastne nič nedal.” povedal Vladislav.

“Keď sa jej zapálilo druhé ucho, dostala lieky a všetko malo byť v poriadku,” dodal vdovec, ktorý sa teraz sám stará o osemročného Patrika.

Janka však naďalej trpela silnými bolesťami a požiadala lekára o výter. Vladislav tvrdí, že lekár to odmietol s tým, že by to bolo zbytočné. Po dvoch mesiacoch už žena vôbec nepočula a až potom jej bola odobratá krv.

V jej tele zistili prítomnosť nebezpečnej baktérie E. coli. “V priebehu piatich mesiacov bola dvadsaťpäťkrát ambulantne ošetrená kvôli ušným infekciám, desaťkrát operovaná a opakovane jej prepichovali uši,” opísal Vladislav hroznú situáciu.

Baktérie Pseudomonas

CT vyšetrenie v martinskej nemocnici ukázalo, že zápal v ušiach zasiahol mozog. Operovali ju v nemocnici v Ružomberku, kde podstúpila aj ďalšie tri reoperácie. Lekári zistili, že bola nakazená baktériou Pseudomonas.

Dostala rozsiahly zápal pľúc a bola uvedená do umelého spánku. “Štyrikrát krvácala do mozgu a skončila bez polovice lebky. Zomrela bolestivou smrťou, naposledy vydýchla 4. decembra 2019,” hovorí zdrvený Vladislav.

Ako príčina smrti bola uvedená baktéria Pseudomonas.

“Počas vyšetrovania prípadu nebola dodržaná 15-mesačná lehota na vypracovanie znaleckého posudku a nemám k dispozícii ani výsledky z Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Paradoxom je, že majú robiť znalecké posudky, ale zdravotná dokumentácia mojej manželky je stále u jej lekára. Podal som trestné oznámenia na obe nemocnice, ale vec sa stále nikam neposunula,” krúti hlavou nešťastný vdovec.

Vladislav chce vedieť, kto zlyhal v prípade smrti jeho manželky.

zdroj: Nový čas

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na