4 tipy, ako naštartovať metabolizmus hneď z rána a spaľovať tuky hneď od prebudenia.

Spread the love

Spaľovanie kalórií počas celého dňa dokáže nakopnúť niekoľko jednoduchých činností.

Udržujte spaľovanie tukov od minúty, keď otvoríte oči. Ako na to? Týmito trikmi naštartujete spaľovanie jedna radosť.

1) Začnite kofeínom

Kofeín dokáže zvýšiť rýchlosť metabolizmu až o 11 percent. Ak však nie ste fanúšičkou kofeínu, vyskúšajte zelený čaj, ktorý sa môže pochváliť podobnými výhodami ako káva, zároveň ale obsahuje antioxidanty, ktoré vedú k rozpadu tukových buniek.

2) Potom si dajte raňajky bohaté na bielkoviny

Raňajky sú palivom, ktoré urýchli váš metabolizmus hneď na začiatku dňa. Ak máte po prebudení nízku chuť do jedla, je v poriadku počkať hodinu alebo dve. Uistite sa len, že zjete raňajky do 45 minút po rannom cvičení, čo pomôže telu doplniť zásoby a zotaviť sa. Stavte na bielkoviny – metabolizmus spáli ich trávením viac kalórií ako pri tuku či sacharidoch a udrží vás dlhšie sýte.

3) Vyskúšajte intervalové cvičenie

Cvičenie pred raňajkami pomáha telu spaľovať viac tukov. Ešte viac výhod dosiahnete kombináciou intervalového cvičenia – ako je napríklad striedanie behu a šprintu. Takéto cvičenie spaľuje viac kalórií ako ustálené kardio, zvyšuje taktiež spotrebu kyslíka po cvičení, čo spôsobuje, že metabolizmus ostane rozbehnutý dlhšie.

4) Alebo skúste silový tréning

Neucítite len pálenie celého tela, ale aj spaľovanie kalórií! Cvičenie so závažiami prispieva k zvýšeniu metabolizmu počas celého dňa. Pre viac výhod spojte silové cvičenie a intenzívne intervalové cvičenie.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like