36 ročný cyklista v Bratislave jazdil opitý so svojim malým synom: V dychu mu namerali skoro 2 promile

VIAC ŠŤASTIA AKO ROZUMU: CYKLISTA JAZDIL S DIEŤAŤOM OPITÝ
Pre cyklistu, rovnako ako aj pre vodiča osobného motorového vozidla, platí zákaz požívania alkoholu. Podľa zákona platí výnimka pre tých, ktorí jazdia v zastavanom území obce alebo po cestičke pre cyklistov. Množstvo alkoholu v ich organizme nesmie prekročiť hodnotu 0,24 mg/l (0,50 promile) vydýchnutého vzduchu. Mimo týchto území je tolerancia nulová.
Bratislavskí PMJ – čkári boli včera (13.06.2021) v čase o 18:40 h vyslaní na preverenie oznámenia v zmysle ktorého sa mal na Ulici Na kaštieli nachádzať podgurážený cyklista aj so svojím maloletým dieťaťom. Hodnovernosť tohto oznámenia sa na mieste potvrdila. Podľa doposiaľ zistených informácii mal 36 – ročný muž v Devínskej Novej Vsi jazdiť na bicykli zo strany na stranu. ☝To však nebolo všetko… Za bicyklom mal mať pripojený aj detský cyklistický vozík, v ktorom sa mal počas tejto jazdy nachádzať aj jeho maloletý syn. Podnapitého cyklistu si všimli okoloidúci, ktorí ihneď zavolali policajnú hliadku. Po príchode na miesto bol cyklista podrobený dychovej skúške na alkohol, ktorá skončila pozitívnym výsledkom. V dychu mu namerali skoro 2 promile. Našťastie, k žiadnym zraneniam v tomto prípade nedošlo. Maloleté dieťa odovzdali policajti jeho matke.
Tento priestupok bude so spisovým materiálom odstúpený príslušnému Okresnému dopravnému inšpektorátu v Bratislave na ďalšie konanie, ktorý určí výšku sankcie.
Polícia pripomína:
🚨Ak cyklista požil viac alkoholu ako je stanovená hodnota, hrozí mu sankcia za takýto priestupok v správnom konaní od 150,- eur do 800,- eur a v blokovom konaní alebo v rozkaznom konaní do 650,- eur.
🚨Ak ste sa počas výjazdu zastavili na malé alkoholické občerstvenie a nie ste si istí, či ste prekročili povolenú hranicu, určite je bezpečnejšie vrátiť sa domov popri bicykli. Alkohol môže spôsobiť, že jazdou na bicykli ohrozíte nielen seba, ale aj svoje okolie a vaše konanie bude mať tragické následky.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com