35-ročný ožratý muž jazdil v obci Červený Kameň s doživotným zákazom šoférovania! Nafúkal skoro tri promile!

Policajti obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 35-ročného vodiča z obce Červený Kameň v Ilavskom okrese. V dychu mu namerali takmer tri promile alkoholu, pričom má doživotný zákaz šoférovania.

„Ožratého vodiča“ zistili včera (dňa 28. marca) krátko po 19.00 hod. ilavskí policajti. V obci Červený Kameň kontrolovali vozidlo VW Passat, ktoré mal riadiť 35-ročný vodič. Policajti vodiča vyzvali k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a k vykonaniu dychovej skúšky. Vodičský preukaz im však nepredložil.
Lustráciou policajti zistili, že vodičský preukaz má vodič od apríla minulého roka zadržaný Okresným súdom v Trenčíne. Súd mu okrem iného uložil aj doživotný zákaz vedenia motorových vozidiel každého druhu.

Očividne si vodič zo zákazu ťažkú hlavu nerobil, keď okrem toho že jazdil v čase zákazu nafúkal 1,33 mg/l, čo predstavuje 2,77 promile. Opakovaná dychová skúška ukázala ešte viac, a to 1,43 mg/l, čo predstavuje 2,98 promile alkoholu.

Policajti následne vodiča, v zmysle zákona, obmedzili na osobnej slobode a po lekárskom vyšetrení umiestnili do cely.
Vodič už čelí obvineniu z prečinu „Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky“ a z prečinu „Marenie výkonu úradného rozhodnutia“. O tom, aký trest za tieto skutky dostane, rozhodne súd.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com