35-ročného vodič užil pervitín a sadol za volant: Polícia začala trestné stíhanie!

Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky z Trenčína odhalili dnes nadránom v Ilave vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom drog. U seba mal i striekačku s drogou.

Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti:

LOCKDOWN SI NIEKTORÍ VYSVETĽUJÚ SVOJSKY: TRENČIANSKI „PÉEMJEČKÁRI“ ZISTILI VODIČA JAZDIACEHO POD VPLYVOM DROG
Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky z Trenčína ukázali, že vodiči jazdiaci pod vplyvom návykových látok sa musia mať pred nimi na pozore. Nad ránom na ceste v Ilave spozorovali vozidlo Citröen, ktorého vodič jazdil zo strany na stranu. Preto vodiča vozidla Citröen predpísaným spôsobom zastavili a skontrolovali. 35-ročný vodič policajtom predložil požadované doklady potrebné k vedeniu vozidla a následne bol vyzvaný k vykonaniu dychovej skúšky.
U vodiča bola dychová skúška negatívna, avšak javil známky požitia psychotropných látok. Policajti sa vodiča spýtali, či požil iné návykové a psychotropné látky. Vodič sa priznal, že nedávno užil pervitín. Kedy to bolo naposledy si už nepamätal. Policajti počas kontroly spozorovali, že celú dobu sa vodič správal podozrivo. Po zákonnom poučení vodič policajtom vydal zatavenú striekačku, v ktorej mal byť podľa jeho vyjadrenia pervitín.
Policajti striekačku s kryštalickou látkou zaistili a následne zaslali na expertízne skúmanie do KEÚ. V predmetnej veci policajti začali trestné stíhanie, a to vo veci prečinu „Nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi“. Ďalej budeme postupovať podľa výsledkov expertízneho skúmania. Za uvedený trestný čin je trestná sadzba v zmysle zákona tri roky odňatia slobody.
Po tomto bol vodič následne podrobený lekárskemu vyšetreniu. Vodič bol pozitívny na látky: metamfetamin, amfetamín a extázu. Policajti následne vodičovi zadržali vodičský preukaz a zakázali ďalšiu jazdu.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com