2. kolo celoplošného testovania na Slovensku: Odberné miesta musí pripraviť 36 okresov. Ktoré to sú?

Celoplošné (skríningové) testovanie na Slovensku pokračuje druhým kolom v „oranžových“ okresoch. Dobrovoľne sa však zapoja aj niektoré mestá, ktoré skončili v tom úvodnom v lepšej polovici.

Ktoré okresy sa testujú znovu?

  • Dunajská Streda, Topoľčany, Hlohovec, Levice, Partizánske, Šaľa, Komárno, Revúca, Galanta, Brezno, Bánovce nad Bebravou, Zlaté Moravce, Žarnovica, Medzilaborce, Košice-okolie, Košice, Nové Zámky, Trebišov, Revúca, Krupina, Pezinok, Malacky, Žiar nad Hronom, Trnava, Poltár, Bytča, Humenné, Senec, Snina, Liptovský Mikuláš, Nové Mesto nad Váhom, Detva, Senica, Prievidza, Dolný Kubín, Zvolen

 

Skríning na ochorenie COVID-19 sa začal 18. januára a ľudia sa mohli v rámci prvého kola otestovať až do 26. januára. Najviac odberných miest sa otvorilo počas víkendu 23. a 24. januára. Celkovo sa otestovalo 2 949 017 ľudí a z nich pozitívny výsledok malo 36 547, čo predstavuje 1,24 percenta.

Od 27. januára platia aj nové pravidlá a výnimky zo zákazu vychádzania, bez negatívneho testu nemôžete ísť napríklad do prírody ani do práce.

 

zdroj: webnoviny.sk, Foto: ilustračné, SITA/Magistrát hlavného mesta.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com