13-ročný hrdina: Školák zachránil autobus plný detí, keď vodička autobusu náhle skolabovala!

Keď sa 13-ročný Dillon Reeves vracal školským autobusom domov, nečakal, že sa ocitne v ohrození života a zachráni životy svojich 66 spolužiakov. Vodič autobusu náhle skolaboval, ale Dillon sa rýchlo chopil volantu a vozidlo bezpečne zastavil. Jeho hrdinský čin zachytila kamera – oduševnená reakcia chlapca ohromí aj vás!

Bol to obyčajný deň. Študenti strednej školy Carter Middle School, ktorá sa nachádza v meste Warren v USA, sa vracali autobusom zo školy domov. Keď vodič autobusu vysielačkou oznámil svojim kolegom, že sa necíti dobre a bude musieť zastaviť. Skôr ako tak však stihla urobiť, omdlela a autobus plný detí začal postupne vybočovať zo svojho jazdného pruhu.

V tejto kritickej situácii sa 13-ročný Dillon Reeves zachoval ako veľký hrdina a okamžite sa vrhol k vodičke, chytil volant autobusu a zabrzdil. Potom sa obrátil na svojich spolužiakov a zakričal na nich, aby zavolali záchranku.

Chlapcovu rýchlu a oduševnenú reakciu zachytila kamera, ktorá zvečnila jeho hrdinský čin. Dillon zachránil viac ako šesť desiatok svojich spolužiakov, ktorí sa viezli v autobuse spolu s ním. Vďaka tomuto chlapcovi sa ako zázrakom nikomu nič nestalo. Naopak, všetci Dillona za jeho reakciu chvália a obdivujú ho za to, ako všetko dokázal zvládnuť s chladnou hlavou.

Video, ktoré zachytáva chlapcov hrdinský čin, sa teraz šíri ako lavína po celom online svete. Ľudia z celého sveta chvália 13-ročného školáka za jeho pohotovosť a statočnosť a vyjadrujú mu obrovskú vďaku za záchranu detského života.

Zdroj: Bbc.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com