13 rád, ako si ochraníte svoj majetok pred zlodejmi, keď ste mimo svojho domova. Hneď prvú chybu robí takmer každý…

Bežná situácia: ľudia prídu z dovolenky, sú nadšení, opálení, no pri vstupe do domu zistia, že ich navštívili nezvaní hostia, ktorí im stihli ukradnúť všetko, čo sa dalo. Preto je lepšie nezaháľať ešte predtým, ako odídete na dlhý čas z domu, aby ste predišli krádežiam.

Pancierové dvere a okná sa zriedkavo stávajú vážnou prekážkou pre skúseného zlodeja. Navyše takéto „opevnenia“ sú len indikátorom toho, že majiteľ bude asi veľmi bohatý. Prinášame vám 13 tipov, ako ochrániť svoj dom a majetok pred zlodejmi.

Ochrana pred krádežou: Neposielajte informácie na sociálne siete o tom, kedy idete na dovolenku:
Snažte sa nikomu nehovoriť o dovolenke. Fotky z letiska či destinácie neposielajte hneď, ako ich vyfotíte. Áno, je to ťažké pre tých, ktorí zvyknú neustále pridávať fotky. No majte na pamäti, že fotografie z letiska sú skvelým darčekom pre zlodeja, ktorý si môže byť istý, že nie ste doma.

Používajte taktiky zlodeja:
Odíďte skoro ráno, alebo neskoro večer, nezhromažďujte kufre pred domom, nevolajte taxík rovno pred dom, na dovolenke sa zdržiavajte v čisto turistických oblastiach, fotoaparát si zaveste na krk. Vyberte si spoľahlivého suseda, ktorého požiadajte o to, aby v čase vašej neprítomnosti pozrel, či nemáte v schránke novú poštu alebo nech vám nakŕmi vášho psa.

Nainštalujte si do domu bezpečnostný zámok:
Pre zlodeja je veľmi dôležitá rýchlosť a tichosť, vďaka ktorým sa ľahko dostane do domu, avšak pár dobre nainštalovaných zámok ho dokáže zbaviť tejto obrovskej výhody.

Vezmite si so sebou všetky doklady:
Niektorí zlodeji idú hlavne po dôležitých dokumentoch vo vašom dome, ktoré použijú na rôzne podvody, čo je občas horšie, ako len obyčajná krádež hotovosti.

Babkina metóda:
Možno že sa vám bude táto metóda zdať smiešna, no verte, že funguje: poproste vášho suseda, aby počas vašej dovolenky navlhčil handričku a zavesil ju na kľučku dverí. Týmto signálom si zlodej uvedomí, že v dome asi niekto je, pretože práve upratuje.

Rádio efekt:
Keď necháte zapnuté rádio, vytvorí to efekt, že niekto v dome rozpráva, alebo prípadne počúva hudbu. Aj napriek radám, že je nutné vypnúť všetku elektroniku, keď nie ste doma, je tento tip veľmi fajn.

Čerstvo pokosený trávnik:
Ak je trávnik čerstvo pokosený a kvety sú poliate, zlodeji sa takému domu vyhnú, pretože evidentne nemôže byť také miesto prázdne.  Zlodeji zvyčajne sledujú dom niekoľko dní, aby spoznali zvyky nájomníkov. Preto počas vašej neprítomnosti nie je zlé najať osobu, ktorá sa bude starať o váš trávnik.

Simulátor štekania psov:
Neverili by ste, no skutočne na trhu existuje zariadenie, ktoré vydáva zvuky štekania psov. Nastaviť si môžete aj to, ako bude štekať, aký chcete dosiahnuť dojem – napríklad že máte bojové plemeno alebo podobne. Zariadenie funguje jednoducho, senzor si dáte ku bráne, tak aby ho nebolo vidieť, nastavíte ho, aby sa spustil, keď niekto prejde okolo neho na niekoľko metrov a senzor začne vydávať zvuky.

Svetelný senzor pohybu:
Osvetlenie, ktoré reaguje na pohyb zlodeji neznášajú, pretože vo svetle nie sú schopní preniknúť do domu. Boja sa, že by ich objavili susedia, takže sa pravdepodobne vášmu domu vyhnúť.

Majte na dome kvalitné a pevné okná:
Približne 30% všetkých krádeží vzniká práve na základe toho, že lupič vnikne do domu prostredníctvom okien. Deje sa to zvyčajne na prvom a druhom poschodí. Snažte sa preto vyberať pevné okná, ktoré sa len tak ľahko nerozbijú, alebo nainštalujte okná s dvojitými sklami.

Nenechávajte vaše kľúče na očiach:
Ak zlodej uvidí v miestnosti veľa kľúčov, s najväčšou pravdepodobnosťou rozbije okno a zoberie si kľúče, ktoré mu umožnia prístup do všetkých častí domu, vrátanie garáže, kde sa nachádza vaše auto.

Nastavte poplašný systém:
Takéto niečo zlodejov rýchlo odplaší. Ak náhodou nemáte na skutočný poplašný systém, nainštalujte si aspoň jeho imitáciu. Je to stále lepšie, ako nič.

Nainštalujte si na dom kamerový systém:
Systém v podstate ani nemusí bežať. Hlavnou vecou je urobiť taký dobrý dojem, že vystraší lupičov.

Dúfame, že vás dnešný článok zaujal a že vám v budúcnosti pomôže pri ochrane proti krádeži. Nezabudnite ho zdieľať s vašimi priateľmi.

ZDROJ takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com