11-ročný chlapec s autizmom nespravil záverečný školský test. Zo školy poslali jeho mame zarážajúci list!

Učitelia, ako je Ruth Clarsksonová, by mali chodiť po svete rozhodne viac. Po prečítaní tohto článku sa možno aj Vy pripojíte k tisícom ľudí súhlasne pokyvujícimi hlavami. Ben Twist má 11 rokov a trpí autizmom.

Pred niekoľkými mesiacmi sa Ben spolu so svojimi spolužiakmi zúčastnil školských testov SAT. Hoci sa snažil najviac, ako vedel, nepodarilo sa mu skúšky urobiť a zlyhal. Našťastie jeho učiteľka mala na celé nešťastie iný názor.

Dojemný list mame
Učiteľka Ruth Clarksonová pracuje v Lansbury Bridge School & Sports College už nejaký ten rok a za ten čas stihla spoznať množstvo detí, ich kvality, ale aj nedostatky. Pani učiteľka má na život očividne veľmi zdravé názory a tie sa nebála prezentovať aj pred sklamanú Benovi rodinou. Jeho mame poslala list, v ktorom poukázala na množstvo Benova talentu, ktorý však žiadny podobný test nemôže odhaliť.

Vyzdvihla jeho umelecký talent, športové zručnosti, ale aj hudobné nadanie. Dojatie má ď napísala o chlapcovom láskavosti voči spolužiakom, ale aj o jeho prospievajúce a stále viac vzrastajúci samostatnosti a nezávislosti od kamarátov v škole. Gail Twistovou list od pani učiteľky tak dojal, že sa ho rozhodla nazdieľať na sociálnu sieť s titulkom: „Som dojatá.“

Učiteľka chcela matku nielen povzbudiť, ale aj vyjadriť svoj názor, že testové a vedomostné znalosti ešte neurčujú, akými sme ľuďmi. Nemeria našu ľudskú hodnotu, ktorá je tisícnásobne vyššia ako vzdelanie a znalosti. Naše prednosti ukáže a vyzdvihne sám život, ale aj to, ako sme schopní v ňom obstáť, a či dokážeme byť správnymi ľuďmi so srdcom na tom správnom mieste. Že by inšpirácia aj pre naše školstvo?

zdroj: prosvet.cz / boredpanda.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com