11 návykov, ktoré si musíte osvojiť pri chudnutí. Bod číslo 4 ťa nemilo prekvapí!

Je dôležité, aby ste spoznali zlé stravovacie návyky a cítili sa tak povzbudení zbaviť sa ich, čo vám môže veľmi pomôcť pri chudnutí. Schudnete oveľa viac, keď začnete žiť zdravšie a budete si vedomí zlých návykov v stravovaní, ktoré nás priťahujú ako magnet. Zozbierali sme si zopár zdravých návykov, ktoré vám pomôžu zmeniť svoj životný štýl.

1. Vyhnite sa výrobkom s nízkym obsahom tuku:
Ľudia, ktorí konzumovali produkty označené štítkom „zdravé“ zistili, že sa po nich necítili sýti a mali nutkanie dať si ešte viac. Tieto produkty sú plné nízko-výkonných uhľohydrátov, ktoré rýchlo trávia a preto aj rýchlo uvoľňujú pocit hladu, čiže budete chcieť stále viac jesť, aby ste si zaplnili žalúdok, no výsledkom bude zvýšenie telesnej hmotnosti.

2. Snažte sa denne spať aspoň 6-8 hodín:
Ľudia, ktorí spia 5 hodín alebo menej, majú 2krát viac brušného tuku ako tí, ktorí spia v priemere 6-8 hodín. Keď nespíte dostatočne veľa hodín, mávate pocit, že ste hladní, aj keď to tak nie je. Je to preto, lebo nedostatok spánku ovplyvňuje produkciu kortizolu, hormónu, ktorý reguluje chuť do jedla.

3. Nepite kávu na prázdny žalúdok:
Od ľudí často počujeme, že nedokážu ráno fungovať, pokiaľ nevypijú šálku kávy. Lenže vedeli ste, že robia veľkú chybu? Keď vypijeme kávu na prázdny žalúdok, pomáhame tým tvorbe kyseliny, ktorá by mohla poškodiť žalúdočnú výstelku a spôsobiť poruchy trávenia. Taktiež sa káva prichytáva na brušný tuk.

4. Pri jedení nepozerajte televíziu ani nepočúvajte hudbu:
Ľudia s nadváhou, ktorí sa rozhodli znížiť čas pozerania televízie pri jedení na polovicu zistili, že schudli v priemere 119 kalórii za deň. Ľudia, ktorí pri jedení počúvali hudbu zjedli viac, ako tí, ktorí jedia v tichu. Viete, prečo je tomu tak? Keď našu myseľ držíme zaneprázdnenú, neuvedomuje si, že sme zjedli už dostatočne veľa a preto máme nutkanie jesť ďalej.

5. Pokúste sa jesť medzi určitými časovými intervalmi:
Tí, ktorí jedia obed neskôr (od 15.00 do 16.00) chudnú menej, ako tí, ktorí obedujú okolo pol 2. Jedna štúdia dokázala, že konzumovanie posledného jedla pred 8 hodinou bude mať za následok to, že zjete menej kalórii, pretože nebudete tráviť veľa času jedením. Snažte sa dosiahnuť vyvážený stravovací plán, ktorý dokáže uspokojiť vašu chuť.

6. Prestaňte jesť sladkosti po jedle:
Mnoho ľudí si dopraje niečo sladké hneď po tom, ako zjedia jedlo. Nie je to však dobré, oveľa lepšie je, ak by to nahradili šálkou čaju, alebo vypili minerálnu vodu. Najlepšie by bolo nejesť už nič po jedle, pretože to nám už dodalo potrebné cukry. Ďalšie jedlo obsahujúce cukor by len prispelo k nežiadúcemu priberaniu.

7. Nepite balenú vodu:
Informácia, ktorú pozná len málo ľudí. Neuveríte, no pitie balenej vody podporuje priberanie. Plastové fľaše obsahujú chemikálie, ktoré spôsobujú únavu, zvýšenie telesnej hmotnosti a narušujú hladinu hormónov, taktiež redukujú citlivosť na inzulín a urýchľujú tvorbu adipocytov (tukové bunky).

8. Nepite veľa koly:
Priemerná kola má 140 kalórii a 39 gramov cukru. To znamená, že kvôli jednej plechovke koly denne začnete priberať. Štúdie dokázali, že ženy, ktoré pijú iba 1 plechovku týždenne schudli oveľa viac, ako tie, ktoré sa koly nevzdali.

9. Nechoďte do obchodu, keď ste hladní:
Nikdy nenakupujte, keď ste hladní, pretože váš prázdny žalúdok vás prinúti kúpiť si všetko. Vždy si aspoň niečo malé zajedzte pred nakupovaním, taktiež pomôže, keď si spíšete na papier, čo potrebujete a striktne sa toho budete držať.

10. Ako prvý jedzte nízkoenergetický vždy šalát:
Ľudia, ktorí konzumujú nízkoenergetický šalát pred jedlom, zjedia potom o 7-12% menej jedla, zatiaľ čo tí, ktorí konzumujú vysokoenergetické šaláty si ešte na tanier jedlo pridajú. To dokazuje, že jednoduché šaláty, ktoré sú z kelu, špenátu, šalátu a inej zeleniny zasýtia viacej a znižujú množstvo kalorického príjmu počas hlavného chodu.

11. Pokúste sa jesť rovnaké porcie či ste doma, alebo na cestách:
Všetci vieme, že keď jeme v reštauráciách, porcie sú všeobecne väčšie, ako tie, ktoré konzumujeme doma. Keď jete tieto veľké porcie, vaše telo si extra kalórie uloží ako tuk, pretože nevie, čo iné s nimi robiť. Nerobte to, že namiesto 5 menších porcií zjete 2 veľké. Spomalia váš metabolizmus a začnete znovu priberať.

Boli pre vás tieto tipy užitočné? Zahrniete ich do vašej dennej rutiny? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: brightside.me

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com