109-ročná žena zanechala svoje tajomstvo dlhého života. Tvrdí, že základ je vyhnúť sa mužom!

Takmer každý z nás túži po dlhom veku. Samozrejme nie je dlhý vek ako dlhý vek. Je rozdiel, či svoje posledné roky strávime pripútaní na lôžku, alebo niekde na prechádzkach s rodinou.

V súčasnosti sa málokto dožije stovky. Žene Jessie Gallan sa to však podarilo! Za jej dlhovekosťou však nestoja tradičné rady, ktoré sa dočítate v knihách alebo internete. Najlepšie rady dokáže poskytnúť predsa len človek, ktorý má niečo odžité.

Škótka sa podelila o svoje tipy dlhovekosti a povedala (okrem iného), že základným pravidlom dlhého a zdravého života je vyhnúť sa mužom! Táto jej šokujúca výpoveď má samozrejme veľmi logické opodstatnenie.

Údajne dôvodom, prečo Jessie zostala sama, nebolo to, že nemala šťastie nájsť toho pravého, ale že sa jednoducho rozhodla pre život ako slobodná a nezávislá žena.

V roku 2015 uviedla Jessie pre magazín Daily Mail: „Moje tajomstvo na dlhovekosť je držať sa ďalej od mužov. Prinášajú viac problémov než osohu. Hádky, ktoré som s nimi zažila, ma len oberali o cenné zdravie. Tiež som sa uistila, že mi prospieva veľa pohybu, jedenie veľkej misy kaše každé ráno a nikdy sa nevydať. Vždy som veľa pracovala a zriedkavo som mala dovolenku. Opustila som môj domov, keď som mala 13 a začala som dojiť kravy. Stále som pracovala s veľmi láskavými ľuďmi. Je nádherné vidieť, akým je svet odlišný od toho, v akom som vyrastala ja.“

Celkovo by sa dalo zhrnúť, že pre zdravý a trváci život je potrebná fyzická činnosť a pokoj. Ak tieto dva faktory dodržíme, je vysoká pravdepodobnosť, že sa o niekoľko desiatok rokov budeme tešiť dobrému zdraviu a spokojnosti ako na tele, tak aj na duši.

A hoci už Jessie, ktorá zomrela vo veku úctyhodných 109 rokov medzi nami už nie je, jej posolstvo aj vďaka sociálnym sieťam môže naďalej pretrvávať.

ZDROJ: apost.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com