10 zvláštnych no skutočných vecí, ktoré sa s nami dejú, keď sa zamilujeme. Prvý bod ma rozosmial, siedmy ma šokoval!

Vedeli ste, že keď sa zamilujeme, naše správanie sa úplne zmení? Je to primárne kvôli „hormónom lásky“ ako napríklad dopamín či oxytocín, ktoré ovplyvňujú naše emócie. Dneska si niečo povieme o bláznivých veciach, ktoré ľudia robia, keď sú zamilovaní. Tieto signály a skutočné pocity vám môžu pomôcť pochopiť čo sa deje.

1. Zamilovaní ľudia sa správajú ako opití:
Po pár pohároch vína dokážeme zrazu ľahšie komunikovať aj s ľuďmi, ktorých ledva poznáme, stávame sa naivnejšími a strach či úzkosť zmiznú. Oxytocín ovplyvňuje telo rovnakým spôsobom ako alkohol. Všimli ste si, že opití ľudia majú chuť objímať každého naokolo? Oxytocín dokonca vedci prezývajú „hormónom objímania“, pretože kvôli nemu si chceme byť fyzicky bližší k druhým ľudom.

2. Zamilovaní ľudia majú chuť písať básne a spievať piesne:
Toľko veľa nádherných básni vzniklo z lásky. Láska síce potláča analytické myslenie, no zároveň rozvíja kreatívne prejavy. Preto, keď sme zamilovaní radi vytvárame danej osobe vlastné zaujímavé darčeky a píšeme básne.

3. Zaľúbencom sa mení hlas:
Podľa rozsiahlych štúdii počas konverzácie s priateľom alebo priateľkom meníme nevedomky náš hlas. Ženský sa stáva nižším a hlbším, zatiaľ čo mužský znie vyššie a prenikavejšie.

4. Byť v láske sa podobá závislosti alebo posadnutosti:
Pamätáte si tie časy, keď ste boli riadne zamilovaní? Pravdepodobne ste na tú druhú osobu neustále mysleli, chceli ste s ňou stále byť až vám vaši priatelia začali tvrdiť, že ste ňou posadnutí. Vedeli ste, že keď je človek zamilovaný je to podobné, ako keď je závislý na kokaíne? Je to preto, lebo v mozgu sú vtedy aktívne rovnaké časti. To je dôvod, prečo chceme byť s dotyčnou osobou stále viac a viac a cítime sa zle, keď sme odlúčení.

5. Zamilovaní ľudia nedokážu rýchlo zaspať:
Mnohí z nás si myslia, že zamilovaní ľudia strávia bezsenné noci premýšľaním o svojich polovičkách. Švajčiarske štúdie však naozaj dokázali, že osoba, ktorá je zamilovaná, spí v noci o hodinu menej, pričom žiadny z účastníkov štúdie nebol unavený, takže kvalita spánku nebola narušená.

6. Zamilovaní ľudia môžu na začiatku vzťahu viditeľne priberať alebo chudnúť:
Je to zaujímavé, no veľa ľudí na začiatku vzťahu priberie. Možno je to preto, že sa snažíme vyvážiť nadmernú energiu, ktorú využíva naše telo, možno preto, lebo chodíme do kaviarní a reštaurácií dvakrát tak často. Dokonca sa zistilo, že páry, ktoré spolu pribrali, boli omnoho šťastnejšie. Je to preto, lebo partneri sa cítia menej pod tlakom a neboja sa toho, že by boli odmietnutí, kvôli ich vzhľadu. Nie všetci však priberajú. Oxytocín znižuje chuť do jedla a reguluje metabolizmus, čiže motýliky v bruchu môžu tiež indikovať, že chudnete.

7. Prudko im búši srdce:
Potenie, zrýchlená srdcová frekvencia, červená tvár – to sú zrejmé príznaky úzkosti. Ale niekedy je začiatok romantického vzťahu sprevádzaný rovnakými príznakmi. Takže ak sa pri niekom často červenáte, zjavne ste doňho zamilovaní.

8. Láska je liek na choroby:
Existuje spojenie medzi romantickými pocitmi a vnímaním bolesti. Ľudia, ktorí sú zamilovaní preukazujú slabšiu reakciu na vonkajšie faktory. Je dokázané, že mierna bolesť sa zníži o 40%, keď sa ľudia pozrú na fotku toho, koho milujú, a intenzívnejšia bolesť sa zredukuje o 10-15%. Je to preto, pretože svoju pozornosť presúvajú z bolesti na svojich milovaných a tým si ju menej uvedomujú. Taktiež stúpa produkcia dopamínu, ktorý pôsobí ako prírodný liek, takže keď vám doktor odporučí robiť počas choroby niečo, čo milujete, jeho rada dokáže skutočne pomôcť.

9. Láska je sladká:
Holandskí vedci uskutočnili zaujímavú štúdiu. Účastníkov požiadali, aby napísali esej o ich skutočnej skúsenosti: jedna skupina mala písať o zamilovanosti, druhá o žiarlivosti a tretia o niečom neutrálnom. Potom ochutnali cukríky a vodu. Študentom, ktorí mali písať o láske, sa jedlo zdalo viac sladšie ako obyčajne.

10. Zamilovaný človek je pripravený urobiť pre toho druhého všetko:
Byť v láske znamená byť nielen sexuálne vzrušený, ale aj pripravený postarať sa o svojho partnera. Ak sa skutočne obávate, že váš partner si zabudne klobúk v reštaurácii alebo dáždnik počas upršaného dňa, ste skutočne zamilovaní.

Boli ste aj vy zamilovaní? Aké bláznivé veci ste boli schopní urobiť pre niekoho, koho ste milovali?

ZDROJ: brightside.me

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com