10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o krvi: Pri svojom type KRVI by ste si na toto mali dávať veľký pozor!

Spread the love

Existujú 4 krvné skupiny: A, B, AB, O.  S krvnou skupinou sa narodíme, vytvorí sa už počas nášho vývoja v maternici a nemožno zmeniť. Krvné skupiny sa od seba navzájom líšia a majú svoje špecifické vlastnosti. Prinášame vám zoznam toho, čo by ste o svojej skupine mali vedieť.

 

  1. Krvná skupina a výživa

Krvná skupina zohráva veľkú úlohu pokiaľ ide o trávenie a redukciu hmotnosti. Strava ľudí by mala byť prispôsobená krvnému typu človeka.

Napríklad ľudia s krvnou skupinou A by sa mali vyhýbať mäsu a prejsť na zeleninu, kým ľudia so skupinou 0 potrebujú viac bielkovín a preto by mali do stravy zahrnúť viac mäsa a rýb.

Ak máte krvnú skupinu AB sú pre vás plody mora a chudé mäso to pravé. B skupina nech si dáva pozor na kuracinu a siahne radšej po hovädzine.

  1. Krvná skupina a ochorenia

Aby ste predišli viacerým ochoreniam spoznajte svoju krvnú skupinu a jej charakteristiky.

  1. Krvná skupina a osobnosť

Každá krvná skupina je svojská a výrazne ovplyvňuje aj osobnosť človeka. Ľudia s krvnou skupinou 0 sú spoločenskí, sebavedomí, kreatívni a extroverti. Ak máte A skupinu, ste skôr pokojnejší, dôveryhodnejší a máte cit pre umenie. B skupinu charakterizujú cieľavedomí ľudia, nezávislí a silní. Ak máte krvnú skupinu AB, ste spoľahliví, hanbliví, avšak starostliví.

  1. Krvná skupina a tehotenstvo

Krvná skupina výrazne ovplyvňuje tehotenstvo. Niektoré krvné skupiny otehotnejú ľahšie než iné. Telo žien s krvnou skupinu AB produkuje menej folikulov stimulujúcich hormóny, ktoré umožňujú ľahšie otehotnieť.

  1. Krvná skupina a znášanie stresu

Každý reaguje na stres inak. A krvná skupina výrazne ovplyvňuje jeho znášanie. Krvná skupina O je typická tým, že sa hneď nahnevá, má vyššiu hladinu adrenalínu a potrebuje viac času na riešenie stresových situácií.

  1. Krvné antigény

Krvné antigény sú prítomné aj mimo krvi. Sú v tráviacom trakte, od úst až po hrubé črevo, ale tiež v nose a pľúcach.

  1. Krvná skupina a brucho

Viete že krvná skupina určuje, či máte dispozíciu na ploché alebo veľké brucho? Ak máte A skupinu, ploché brucho je pre vás samozrejmosť, kým skupina O je náchylnejšia na brucho plné tuku.

  1. Krvná skupina a manželstvo

Vo všeobecnosti sa ľudia berú z lásky. Ak plánujete ja dieťa, mali by st vedieť, že krvná skupina je v tomto smere naozaj podstatná! Ľudia s A a B skupinou by svoje skupiny nemali miešať, pretože podľa RH faktora, RH+ a RH- by malo zostať separátne. V niektorých štátoch sa pred svadbou vyžaduje testovanie krvi.

  1. Krvná skupina a cvičenie

Skupina A je náchylnejšia na stres, potrebuje relax a preto by mala zvoliť upokojujúce cvičenia. A to každý deň! Jóga a meditácia sú najlepšou voľbou. B typ miluje výzvy a preto volí aktivity na nájdenie rovnováhy medzi telom a dušou. Tenis, horolezectvo, umenie je pre nich to pravé.

  1. Krvná skupina a núdzové situácie

Typ krvnej skupiny je dôležitá informácia, a preto ju majte stále so sebou ! Veď stať sa môže hocičo.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like