10-ročný Leo z Bratislavy prepísal 40-ročnú históriu medzinárodnej súťaže! Tento mladý huslista má nevídaný talent!

Talent sa nedá kúpiť, pretože s ním sa musíte narodiť. Dôkazom je aj tento malý geniálny virtuóz, ktorému sa podarilo to, čo sa väčšine umelcom nepodarí za celý život.

Teo Gertler je chlapec, ktorého meno ešte určite započujete. Ak nie jeho meno, tak nepochybne jeho hru na husle. Tento desaťročný chlapček z Bratislavy je považovaný za husľového génia, ktorý okrem iného prepísal históriu medzinárodnej súťaže.

Teo sa okrem iných súťaží, ktoré má za sebou zúčastnil súťaže mladých huslistov v poľskom meste Lublina. Tam totiž ako prvý za 40 rokov získal cenu Grand Prix, teda veľkú cenu. Porazil množstvo súperov, ktorí od neho boli starší.

Husľový génius je uznávaný nie len na Slovensku či Poľsku, ale taktiež v celej západnej Európe a hlavne v Rusku, kde si v Moskovskej filharmónii zahral rovno sólo, ktoré bolo všetkými obdivované.

Teo sa hudbe, konkrétne husliam venuje od svojich 4 rokov a ako sám tvrdí, musí sa veľmi snažiť a občas aj premáhať, avšak chce byť najlepší a práve preto sa snaží prekonávať a trénovať. Teova učiteľka huslí sa vyjadrila, že hneď ako sa začal učiť hrať na tento nástroj vedela, že pred ňou stojí génius.

Dnes mladý umelec navštevuje taktiež talentovaných a uznávaných učiteľov mimo Slovenskej Republiky. Je krásne, ako si tak mladý chlapček našiel niečo, čo miluje a taktiež to, že ho v tom rodičia naplno podporujú. Teo si je vedomí, že bez tvrdej práce nebude najlepší a husle nebudú znieť dokonalo, a preto bude robiť všetko preto aby sa stal legendou.

zdroj: trendweb.sk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com