10 dobrých dôvodov, prečo by ste mali piť pivo! Bod číslo 3 je veľmi dôležitý!

Pivo je kvasený, slabo alkoholický nápoj vyrábaný z obilného sladu, vody a chmeľu pomocou pivovarských kvasiniek.

Keďže všetky látky obsahujúce sacharidy (cukor, škrob) podliehajú prirodzenému procesu kvasenia, je veľmi pravdepodobné, že pivu podobné nápoje boli objavené nezávisle viacerými kultúrami na svete. Nápoj podobný pivu poznáme pravdepodobne už z Mezopotámie. Existuje 6 000 rokov stará sumerská tabuľka zobrazujúca ľudí, ako pijú slamkami nápoj zo spoločnej nádoby. V Izraeli našli dôkazy o výrobe piva spred 13 tisíc rokov[1]. Pivo sa spomína aj v Epose o Gilgamešovi a v 3 900 rokov starej sumerskej básni na oslavu patrónky pivovarníctva, bohyne Ninkasi.

10 dobrých dôvodov, prečo pivko nie je hriech:

1.

 Pivo udrží vaše obličky v zdravom stave! Nedávna štúdia preukázala, že pivo je naozaj dobré pre vaše obličky. V skutočnosti, každá fľaša piva ktorú pijete znižuje riziko vývinu obličkových kameňov o obrovských 40 percent!

2.

 Pivo je schopné znížiť váš zlý LDL cholesterol. Vláknina obsiahnutá v pive je tohto schopná.

3.

Pivo je taktiež schopné zvýšiť B vitamín vo vašom tele! Podľa expertov, tento nápoj obsahuje niekoľko B vitamínov (B1, B2, B6 a B12). Taktiež hovoria, že tí ktorí pijú pivo majú 30% vyššie úrovne vitamínu B6,  než tí ktorí pivo nepijú, a ich úrovne boli dvakrát vyššie než u tých ktorí preferujú víno. Pivo je taktiež skvelým zdrojom vitamínu B12.

4.

 Pivo pre silnejšie kosti! Je to tak, štúdia preukázala, že zvýšené úrovne silikónu v pive zvyšujú hustotu kostí.

5.

 Pivo proti nespavosti! Laktoflavín a kyselina nikotínová (obe sú obsiahnuté v pive) pomáhajú zaspať.

6.

 Pivo znižuje riziko vzniku srdcového infarktu, a to výrazne. Podľa expertov majú ľudia, ktorí pijú pivo o 40 až 60% zníženú šancu vzniku srdcového infarktu oproti tým, ktorí pivo nepijú.

7.

 Pivo je taktiež skvelé v zabraňovaní krvných zrazenín. Ingrediencie obsiahnuté v pive zabraňujú tvorbe týchto pív.

Pivo zlepšuje pamäť. Nedávna štúdia preukázala, že ľudia holdujúci pivu majú menšiu šancu na získanie Alzheimerovej chorobe a demencie než tí, ktorí pivo nepijú.

Pivo vám taktiež pomáha bojovať proti stresu, skupina expertov na univerzite v Montreale preukázala, že dva poháre piva denne dokážu znížiť stres z práce, či úzkosti.

10.

 A nakoniec, pivo robí vašu kožu mladšou. Dámy, to je skvelá novinka, však? Experti tvrdia, že určité vitamíny v pive pomáhajú v regenerácii kože a majú pozitívny dopad na pigmentáciu. Vaša pokožka sa stáva jemnejšou.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com