Známy dietológ radí: Nezáleží na tom čo jete, ale čo pijete! Ak sa chcete zbaviť tuku už za 8 dní, mali by ste vedieť o tomto.

Zdieľajte článok na
 • 1
  Share

Odborník na výživu nás šokoval svojim tvrdením, že koniec koncov nie vždy záleží na tom, čo jeme. Dôležité je vraj aj to, čo pijeme. Ak chcete schudnúť pár kilogramov, nie je to len o vode. Existuje mnoho nápojov, ktoré vám môžu výrazne a viditeľne pomôcť v tomto boji.

Dnes si pripravíme zázvorový nápoj, ktorý je nie len účinný, ale aj chutný a  zahreje celé telo.

Tento nápoj poznali už v staroveku. Zázvor obsahuje mnoho aktívnych zložiek, ktoré stimulujú metabolické procesy v tele a teda pomáhajú pri chudnutí, urýchľujú spaľovanie a aj krvný obeh. Zároveň sú to protizápalové látky, ktoré si dokážu poradiť aj s infekciou a pomáhajú činnosti čriev.

Budeme potrebovať:

 • 5 cm zázvoru
 • za hrsť lístkov čerstvej mäty
 • 1 grep
 • 1 lyžička medu
 • 500 ml vody
 • trošku škorice

Postup:

Zázvor si očistíme a dáme ho spolu s mätou do mixéra, kde ho rozmixujeme na kašu. Pridáme škoricu a horúcu vodu. Celú zmes dáme do hrnca a varíme asi 30 minút na miernom ohni. Odstavíme a necháme vychladnúť. Pridáme šťavu z 1 grepu a lyžičku medu.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.


Zdieľajte článok na
 • 1
  Share

You Might Also Like