Zemiakové šupky už viac nevyhadzujem! Keď zistíte, na čo sa dajú využiť, začnete to robiť aj vy…

Spread the love

Je to skrátka obyčajný zvyk, lúpať zemiaky a vyhadzovať šupku rovno do koša na odpadky. No, vedci poukazujú na to, že sa jedná o častú chybu, pretože zemiaková šupka je prínosnejšia než samotná zelenina. Pravdepodobne sa Vám to zdá byť bláznivé, ale my Vás dnes presvedčíme o všetkých výhodách zemiakovej šupky!

 

1. Pomáha v boji proti nadbytočným tukom

Áno, zemiaková šupka môže byť konzumovaná! Obsahuje menej tuku, cholesterolu a sodíka ako celá táto zelenina. Navyše keď ju pridáte do Vašej stravy, pomôže Vám ľahšie stratiť nejakú tú extra váhu, pretože má vysoký obsah vlákniny.

2. Zvyšuje imunitu

Zemiaková šupka je bohatá na vitamín C, B-komplex a vápnik. Jedná sa o skvelú zmes, ktorá Vás udrží plnými energie a ochráni Váš imunitný systém.

 

3. Udržuje hladinu cukru v krvi

Zaradenie zemiakovej šupky do stravy sa odporúča najmä ľuďom, ktorých trápi cukrovka a vysoký krvný cukor. Vďaka vysokému obsahu vlákniny udržuje hladinu cukru v krvi. Dlhodobý vplyv konzumácie zemiakovej šupky má protizápalové účinky, zlepšuje cukrovku typu 2 a koronárne ochorenia.

4. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi

Zistilo sa, že zemiaková šupka, bohatá na vlákninu v kombinácii s látkami zabraňujúcimi rakovine, polyfenoly a glykoalkalidy, pôsobí na zníženie cholesterolu v tele. Čiže ak vás trápi cholesterol, určite zaraďte zemiakovú šupku do vašej stravy.

5. Znižuje riziko ochorenia srdca

Zemiaková šupka je bohatá na draslík, životne dôležitý a kľúčový minerál, ktorý znižuje nebezpečenstvo vzniku srdcového ochorenia a mŕtvice. Je to z toho dôvodu, že draslík má kľúčovú úlohu pri regulácii krvného obehu, a teda udržiavanie stability srdca. Ďalším doplnkom pre srdce skrývajúci sa v zemiakovej šupke sú omega-3 nenasýtené tuky.

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like