Zelený, modrý alebo červený… Čo znamená farebný štvorček na zubnej paste?

Spread the love

Všimli ste si niekedy, že na zadnej strane obalu zo zubnej pasty je farebný štvorček? Niektoré médiá uvádzajú, že nám štvorčeky môžu napovedať niečo viac o kvalite zubné pasty, ktorú používame. Je to ale skutočne tak? Pátrali sme po význame záhadných štvorčekov a zistili sme zaujímavé veci. Vyberte si svoju zubnú pastu oveľa lepšie, rýchlejšie a zodpovednejšie.

 

Želaný efekt už viac nemusia byť len požadovaný. Často si berieme z regálov drogérií zubné pasty, ktoré majú obrovský nadpis hlásajúci ich bieliace účinky. Faktom zostáva, že o skutočnom účinku, ktorý daná pasta môže na zuby mať, hovorí jej zadná strana. Ak si kupujete pasty od serióznych výrobcov, mali by ste vďaka malým farebným štvorčekom jedným pohľadom zistiť, na čo konkrétne pasta naozaj funguje. Takto to aspoň tvrdia niektoré stránky. Jedná sa však o ničím nepodložené informácie. Poďme sa teda pozrieť na to, ako by to „vraj“ malo byť, ale v skutočnosti sú tieto informácie len klamlivé.

ZÁHADNÉ ŠTVORČEKY

Zelený štvorček zo zadnej strany tuby vraj označuje, že pasta je zložená takmer výhradne z prírodných zložiek. Takých zubných pást je na trhu naozaj ako šafranu. Okrem toho, podobné zelené označenie môžete bežne vídať aj na iných kozmetických výrobkoch založených na prírodnej báze.

Modrý štvorček by mal hovoriť o tom, že pasta obsahuje tak chemické, ako aj prírodné zložky.

Naopak červený štvorček priznáva, že v paste je síce malé, ale predsa nie zanedbateľné množstvo nebezpečných chemikálií. Zuby si s takou pastou môžete umyť naozaj bez obáv. Problémy môžu nastať, ak by ste pastu zjedli, a to najmä v zvýšenom množstve.

„Najnebezpečnejšie“ je čierny štvorček. Ten označuje presne ten druh pasty, ktoré sú takmer stopercentným chemickým produktom, teda neobsahujú žiadne prírodné zložky.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like