Zázračný balzam Zlatá hviezda: 11 Úžasných účinkov na vaše telo a zdravie. Kúpite ho v každej lekárni

Zdieľajte článok na

Vietnamská masť Zlatá hviezda obsahuje iba látky, ktoré samotní Vietnamci už niekoľko stovák rokov používajú v ľudovom liečiteľstve. Toto je jeden z mála ľudových prostriedkov, ktoré farmakológovia z celého sveta považujú za skutočne užitočné. Kúpite ju v každej lekárni. Stačí sa opýtať na čínsky balzam. 

 

Bohužiaľ, plný potenciál tohto skvelého balzamu ešte nebol odhalený. Dôvodom je nedostatočné množstvo informácií o jeho vlastnostiach a nemožnosť ich správne používať. Ponúkame vám ale 12 spôsobov, ako mastičku použiť na uľahčenie vášho každodenného života:

Balzam s obsahom éterických olejov z liečivých rastlín. Zložky obsiahnuté v balzame majú priaznivý účinok pri aplikovaní na kožu pri bolesti kĺbov a svalov, pri neuralgii, bolesti hlavy, po uštipnutí hmyzom, pri nádche a prechladnutí.

Masť sa používa :

  • pri akútnych a respiračných ochoreniach,
  • chrípke,
  • bolestiach hlavy,
  • nádche,
  • bodnutie hmyzom.

 

Osviežuje vzduch

Ak chcete osviežiť vzduch v miestnosti, pridajte časť tohto balzamu do zvlhčovača.

Zjemňuje päty

Naneste tenkú vrstvu balzamu na päty, navlečte si ponožky a nechajte produkt pôsobiť cez noc. Potom si ich umyte a odstráňte odumreté kožné bunky s pemzou. Tento postup opakujte každý deň.

Lieči bolesti hlavy

Zbaviť sa bolesti hlavy a migrény môže byť celkom jednoduché. Aplikujte si balzam okolo spánkov, na koreň nosa, na zátylok a za ušami. Už po 15 minútach budete cítiť výraznejšiu úľavu.

Odučí vášho domáceho maznáčika močiť na koberci

Nechajte balzam na miestach, kde maznáčik vykonáva svoju potrebu. Zvieratám sa nepáči tento silný zápach, a tým zabránite budúcim nepríjemnostiam.

Odpudzuje hmyz

Komerčné repelenty proti hmyzu sú často plné škodlivých chemikálií, preto namiesto toho použite balzam. Vďaka nemu od seba odplašíte mušky, komáre či iný nepríjemný hmyz.

Ošetruje plesne na nechtoch

Balzam nanášajte na nechty postihnuté plesňovou infekciou, každý večer pred spaním.

Lieči prechladnutie

V procese prevencie a liečby vírusových ochorení a nachladnutia si naneste balzam na vonkajší povrch nosa a nozdry. V prípade silnej nádchy si potrite aj koreň nosa.  Ak si chcete zľahčiť dýchanie nosom, vdychujte vônu balzamu po dobu 30-60 sekúnd.

Chráni nábytok pred mačkou

Mačky milujú pohodlný nábytok a táto láska vás niekedy môže stáť váš obľúbený gauč. Balzam naneste na miesto, ktoré mačka najradšej škriabe a je po probléme!

Upokojuje bolesť chrbta a svalov

Balzam naneste na miestach, kde vás trápia bolesti. Ak chcete zefektívniť ohrevný a analgetický účinok, natretú oblasť omotajte handrou alebo froté uterákom.

Odstraňuje strie

Aplikujte túto masť na miesta postihnuté striami a viditeľný efekt budete mať už za dva týždne.

Pomáha zbaviť sa modrín

Balzam zmiešajte so štipkou soli a naneste na modriny. Pomôže ich to čo najskôr odstrániť.

Vo Vietname dokážu lekári a odborníci na tradičnú medicínu pomocou balzamu vyriešiť aj také vážne problémy, ako je liečba pohybového aparátu a obehového systému. Ale na to musíte mať aspoň minimálnu predstavu o čínskej akupunktúre alebo japonskej tlakovej masáži shiatsu.

Pokiaľ ide o kontraindikácie pri používaní balzamu Zlatá hviezda, sú tradičného charakteru:

  • Nepoužívať u detí mladších ako tri roky.
  • Dajte pozor na používanie balzamu u tehotných a dojčiacich žien.
  • Balzam nepoužívajte v prípade, že máte intoleranciu na jednu alebo viacero zložiek, alebo máte precitlivenú pokožku.

Akupresúrna aplikácia prípravku:

 

 

Zdroj: takprosto.cc


Zdieľajte článok na

You Might Also Like