Zázračná vec, ktorú máme každý doma ma konečne zbavila toxínov a prebytočného tuku v tele.

Spread the love

Je všeobecne známe, že naše telo denne vystavujeme obrovskému množstvu baktérií a toxických látok. Nebezpečné, chemické látky sa nachádzajú nielen v potrave ktorú prijímame, ale aj vo vzduchu, ktorý dýchame.

Pravidelné očisťovacie nášho organizmu by teda malo byť pre nás viac ako samozrejmosťou. V tomto článku vám teda prinášame niekoľko užitočných rád a tipov, ako sa detoxikovať a udržať si stále a dlhotrvajúce zdravie.

Aktívne uhlie:

Aktívne uhlie je zložené zo spáleného dreva, uhlia, oleja, kokosových alebo orechových škrupín. Neobsahuje žiaden kyslík, a preto dokáže absorbovať veľké množstvo toxínov, ťažkých kovov a iných jedov, ktoré sa dostali do nášho tela. Dobré je vziať si pred jedlom jednu tabletu denne.

Pitie vody:

Pitný režim je niečo, čo by nikto z nás nemal v žiadnom prípade podceňovať. Okrem toho, že nás voda udržiava pri živote, je aj vynikajúcim detoxikačným prostriedkom na prečistenie organizmu. Prostredníctvom vylučovacej sústavy odplaví z tela močovým mechúrom veľa nepotrebných a škodlivých látok. Jej pitie by malo byť pravidelné počas dňa, nie však prehnané.

Pozor na nebezpečné cukry:


Niektoré cukry a umelé dochucovadla dokážu mať veľmi neblahé účinky na náš organizmus. Dokážu zablokovať prirodzený metabolizmus v dôsledku čoho sa vám dostane do krvi príliš veľa glukózy. Rast vašej hmotnosti bude v tom prípade vašim najmenším problémom. Veľa cukru v krvi môže spôsobovať cukrovku či srdcové ochorenia. Odporúča sa na prisladenie jedál používať prírodné sladidlá akými sú napríklad med a domáce sirupy.

Zvýšte príjem organických potravín:


Organické ovocie a zelenina neobsahujú toxíny, teda pesticídy či antibiotiká. Ak zvýšite príjem organickej stravy, váš metabolizmus sa zlepší. Vďaka tomu sa zrýchli tráviaci proces a stane sa omnoho efektívnejším. Dobrou voľbou je zároveň pestovať si ovocie či zeleninu vo vlastnej záhradke. Nie je nad vlastnoručne vypestovanú zeleninu, ktorá nemá v sebe rôzne nebezpečné hnojivá. Škodlivých látok sa takýmto spôsobom môžete rýchlo zbaviť.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like