Vynikajúci KOKOSOVÝ KOLÁČ, ktorý máte hotový raz-dva! Stačí ho už len potom namočiť do čokolády a môžete si pochutnávať!

Zdieľajte článok na

Ak ste niekedy boli v Austrálii, určite ste ochutnali tento jednoduchý a rýchly koláčik, ktorý sa medzi domácimi traduje už celé stáročia. Nazýva sa Leamington a Austrálčania ho považujú už priamo za dedičstvo. Celá veda spočíva v ľahkom poréznom ceste a kokose. Viete si predstaviť niečo jednoduchšie?

Budete potrebovať:

3 vajcia
200 g práškového cukru
100 ml slnečnicového oleja
250 ml mlieka
1 balíček prášku do pečiva
1 balíček vanilkového cukru
250 g polohrubej múky
1 PL kakaa
50 g tmavej čokolády
kokosovú múčku podľa chuti

Postup:

V miske si zmiešajte vajcia, cukor a vanilkový cukor a všetko dobre vymiešajte s pomocou ručného mixéra. Približne po troch minútach šľahania pridajte 125 ml mlieka a miešajte ďalšie 3 minúty. Nakoniec pridajte olej, prášok do pečiva, múku a kokosovú múčku v takom množstve, aké máte radi. Koláč môže byť kokosovejší, alebo po kokose môže len voňať. Vtedy dajte kokosu naozaj len trochu, stačí 20 g. V ceste však kokos vôbec nemusí byť.

Malý pekáč vyložte papierom na pečenie a vylejte naň cesto. Dajte ho piecť do rúry predhriatej na 180 stupňov na približne 30 minút.

Medzitým si v hrnci zohrejte zvyšné mlieko, pridajte kakao a čokoládu. Všetko spolu za stáleho miešania uvarte. Potom nechajte vychladnúť na izbovú teplotu. Čokoládová zmes by mala mať konzistenciu redšia omáčky.

Cesto po upečení vyberte z rúry a koláč dokončite nasledovne.

Čokoládovú zmes môžete na cesto vyliať a ona sa pekne vsiakne. Koláč bude šťavnatý a chutný. Na vrch už len nasypte kokos a nechajte koláč vychladnúť.

Druhý spôsob, ako koláč dokončiť, zahŕňa nakrájanie cesta na kocky.

Každú kocku osobitne namočte do čokoládovej zmesi a potom ju vyvaľkajte v miske s kokosom. Takto vám vznikne niečo ako kokosoví ježkovia. Ani jeden spôsob neovplyvní výslednú chuť koláča.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.


Zdieľajte článok na

You Might Also Like