Vďaka tomuto lacnému zázraku, ktorý máme všetci doma mi prestali vypadávať vlasy, zlepšil sa mi stav pokožky, pamäte a celkovo sa mi posilnila imunita.

Spread the love

Vďaka veľkej popularite kávy a čaju sa stalo, že tento známy nápoj sa dostal do úzadia. Ale dnes vám znovu predstavím kakao aj s jeho blahodarnými účinkami na zdravie a pripomeniem dni v škôlke, kde tento nápoj nemohol chýbať.

 

Pre tých, ktorí pravidelne pijú kakao je tu celý rad dobrých správ. Kakaový prášok obsahuje totiž veľké množstvo dôležitých látok potrebných pre správne fungovanie organizmu. Ale to zďaleka nie je všetko pre čo stojí za to si zaobstarať tento aromatický produkt.

Napriek malému množstvu kofeínu sa kakao neodporúča piť v popoludňajších hodinách. Dokáže totiž oživiť organizmus a má povzbudzujúce účinky.

Kakao obsahuje živiny, ktoré zlepšujú pamäť, stimulujú mozog a normalizuje hladinu cholesterolu v krvi.

Kakao vo väčšom množstve zlepšuje stav vlasov a pokožky.

Jedine kakao obsahuje látku kokohil, ktorá stimuluje rast buniek, podporuje hojenie rán a zabraňuje vzniku vrások. To je dôvod, prečo sa kakaový prášok odporúča pridať do pleťovej masky.

V kakau sa nachádza tiež dôležitá látka epikatechín, ktorá posilňuje imunitu. Tá dokáže zabrániť závažným ochoreniam ako sú srdcový infarkt, mŕtvica, cukrovka.

Kakao obsahuje antioxidanty, horčík a je doslova vitamínovou bombou. Pre tieto pozitívne vlastnosti sa preto odporúča hlavne pre ženy nad 40 rokov.

Je všeobecne známe, že čo i len pohár kakaa dokáže uspokojiť hlad. Tým pádom, môže byť práve kakao vaším najlepším spoločníkom pri chudnutí.

Recept na lahodné kakao

Budeme potrebovať:

2 šálky mlieka (ideálne mandľového)
1,5 PL kakaového prášku
1/2 KL mletej škorice
¼ KL mletého klinčeka
štipku soli
med alebo stéviu na osladenie

Postup:

Všetky prísady zmiešame v hrnci a položíme na plameň. Zahrievame za stáleho miešania, kým sa všetky prísady nespoja a nerozpustia. Zložíme z plameňa a ešte teplé podávame. Dobrú chuť.

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

Zdroj: sovkusom.ru

You Might Also Like