Úrad verejného zdravotníctva: INFORMÁCIA K PRÍPADOM OCHORENIA COVID-19 NAHLÁSENÝCH ZA VČERAJŠÍ DEŇ

Spread the love

INFORMÁCIA K PRÍPADOM OCHORENIA COVID-19 NAHLÁSENÝCH ZA VČERAJŠÍ DEŇ poskytol Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

Pozitívne prípady sú zväčša import zo zahraničia, alebo aktívne dohľadané kontakty už potvrdených prípadov.
Osoby, ktoré prišli zo zahraničia, rešpektovali aktuálne platné opatrenie príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva boli o ich príchode informované, osoby do času obdržania výsledkov testov zotrvali v domácej izolácii.

V prípade Prievidze ide o aktívne dohľadané kontakty už potvrdených prípadov a importované prípady zo zahraničia. Posudzujú sa možnosti prijatia opatrení na lokálnej úrovni.

V prípade Košíc sú podchytené importované prípady zo zahraničia. Osoby zostali po príchode na územie SR v domácej izolácii.

‼️Vyzývame správať sa zodpovedne. Dbajte na ochranné hygienické pravidlá, ako je dôkladné umývanie rúk, sociálny odstup od cudzích osôb, nosenie rúšok v interiéroch, v preplnených priestoroch, vo verejnej hromadnej doprave, na miestach s vyššou koncentráciou ľudí a podobne.

Odporúčame s Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zvážiť nevyhnutnosť cestovania do zahraničia. Rovnako odporúčame zvážiť organizovanie veľkých rodinných osláv, na ktorých sa zíde väčší počet ľudí z rôznych oblastí Slovenska alebo aj zo zahraničia.

Po návrate z rizikovej krajiny musíte podstúpiť test, zaregistrujte sa na: https://korona.gov.sk/ehranica/

You Might Also Like