Tieto veci používate bežne, no v skutočnosti majú oveľa širšie využitie! 9 vecí, o ktorých využití veľa nevieme.

Zdieľajte článok na

Denne sa stretávame s mnohými drobnosťami, ktoré majú aj odlišné využitia. Niekedy by ste ani neverili, že vec, ktorú denne vidíte a používate sa dá použiť aj iným spôsobom ako by ste sa nazdali. Dnes vám prinášame top 9 vecí, o ktorých využití toho veľa nevieme.

OTVORY VO VYSÁVAČI:
Prevažne na starších vysávačov sa nachádzajú na rukoväti malé otvory. Slúžia na zníženie sacieho výkonu. Užitočné sú predovšetkým vtedy, ak sa vám niečo zasekne v trubici vysávača. Zároveň ho však chránia pred prehriatím, ktoré by ho mohlo vážne poškodiť. Na novších typoch sa už vyskytujú len zriedka, no na starších sú celkom bežnou pomôckou.

REGULÁTOR REŽIMU NA PLASTOVÝCH OKNÁCH:
Plastové okná sa stali revolučným vynálezom, ktorý si zamilovala väčšina domácnosti. Veľmi praktické a neprefukujúce okná by nám mohli naši predkovia závidieť. Možno ste si na vašich oknách všimli železný mechanizmus, ktorý sa nachádza zboku. Pomocou neho sa dajú prepínať stlačenia rámu. Dobré je nastavovať si tieto režimy podľa ročného obdobia. V zime tuhšie a v lete slabšie.

OTVOR NA PALIČKE OD LÍZATKA:
Deti tento otvor považujú za niečo zábavné, no jeho účel je prekvapivý a dôležitý. Len vďaka nemu sa dokáže lízatko pevne udržať na paličke bez toho, aby vytieklo keď je ešte v tekutom stave.

 

DIERKA V ZÁMKU:
Malé dierky umiestnené na spodnej časti zámkov majú viac účelov. Okrem toho, že chránia zámok pred vniknutím vody dovnútra, taktiež zabraňujú jeho zamrznutiu. Dierka je dôležitá hlavne preto, aby váš zámok rýchlo nezhrdzavel pod vplyvom kvapaliny. Ak sa stane, že váš zámok nechce poriadne spolupracovať a zasekáva sa, stačí práve do spomínanej dierky naliať pár kvapiek motorového oleja.

HRANATÝ KONIEC METRA:
Na konci metra sa nachádza malý otvor, okolo ktorého je železo. Pri meraní môžete jednoducho do tohto otvoru pribiť klinček alebo špendlík, a tak sa vám bude omnoho pohodlnejšie merať. Zúbky slúžia na prichytenie si dosky alebo nimi môžete urobiť značku, ak nemáte po ruke ceruzku.

ZNAČKY NA KLÁVESNICI:
Na tlačidlách F a J sa nachádzajú značky, ktoré sa dajú rozoznať hmatom. Sú na to, aby sme mohli začať písať bez toho, aby sme sa pozreli na klávesnicu. Môžeme tak začať písať rýchlejšie a pritom si správne uložiť prsty.

PUTKO NA TOPÁNKACH:
Zaiste ste zaregistrovali maličké pútka pripevnené na zadnej strane tenisiek či topánok. Možno ich používate na to, aby sa vám topánky ľahšie obúvali, no ich využitie je obšírnejšie. Hlavným ich účelom je šnurovanie okolo členku a zároveň sa obuv môže pomocou nich zavesiť na háčik.

ODLIŠNOSŤ TAMPÓNOVÝCH POVRCHOV:
Vatové tampóny sú obľúbenou pomôckou na líčenie azda pre každú ženu. Vedeli ste však, že jedna strana slúži na nanášanie make-upu zatiaľ čo druhá na jeho odstraňovanie? Nabudúce keď sa budete maľovať, skúste si ich rozdielne časti dôkladnejšie obzrieť.

PENOVÉ KRYTY NA TECHNICKÝCH APARÁTOCH:
Nejem z nás si kedysi namýšľal, že penové kryty sú na slúchadlách preto, aby boli pohodlnejšie a krajšie. Samozrejme je to ich pridaný bonus, avšak hlavné využitie spočíva v spomaľovaní prúdenia vzduchu. Vďaka tomu nie je v mikrofóne alebo iných zariadeniach počuť vietor a šum.

 

 

 

 


Zdieľajte článok na

You Might Also Like