Štátna inšpekcia varuje pred týmto falošným olejom: Ak ho máte doma, ihneď ho chodťe vrátiť!

Spread the love

Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky (ŠVPS SR) upozornila prostredníctvom svojej oficiálnej webovej stránky na nevyhovujúci výrobok, nachádzajúci sa na slovenskom trhu. Podľa hodnotenia inšpekcie je nebezpečný.

Pochádza z neexistujúceho závodu a našli v ňom semená zafarbené chlorofylom.

Potravinová správa ľudí vyzýva, aby ho kontrolórom ihneď nahlásili!

 

Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR upozorňuje na oznámenie, ktoré prijala od Talianského kontrolného úradu pre potraviny na výskyt faľšovaného Extra Virgin (panenského) olivového oleja obchodnej značky ,,Oleificio Sarni“ z Talianska.

Výrobok má dátum spotreby 31. decembra 2023 a číslo šarže 21830. „V uvedenom oleji talianske autority odhalili laboratórnou analýzou prítomnosť oleja zo semien zafarbeného chlorofylom. Výrobok na etikete uvádza neexistujúci výrobný závod ,,Oleificio Sarni“, SS 16 km, 208 Corato (BA), Taliansko,“ varujú kontrolóri.

Na etikete sa taktiež uvádza výrobný závod ,,Oleificio Sarni“, ktorý neexistuje. ,,Prosíme spotrebiteľov, ak sa stretli s týmto výrobkom na trhu SR, aby jeho výskyt oznámili na ŠVPS SR,“ uvádza sa na oficiálnej stránke úradu.

 

 

Zdroj: svps.sk 

You Might Also Like