Starý, takmer rozpadnutý dom zmenil mladý pár na priam rozprávkovú chalúpku.

Zdieľajte článok na

Snom väčšiny ľudí je mať vlastný byt či dom. Mnoho z nich však pri snoch iba ostane, hlavne čo sa týka domov. Nehnuteľnosti nie sú najlacnejšie a pustiť sa do rekonštrukcie si môže vyžiadať okrem prievanu v peňaženke aj poriadne nervy. Jednému odhodlanému páru sa však tento sen splnil. Takmer rozpadnutý dom premenili na svoj vlastný palác.

Keď starý dom kupovali, bol v dezolátnom stave. Slúžil predtým ako vidiecka škola, no v dobe predaja stál opustený. Cena tak bola výhodná a len čakal na niekoho, kto by mu prinavrátil zašlý lesk. Keďže mladý pár nemal peňazí nazvyš, rozhodol sa opravovať ho svojpomocne spolu s rodičmi a známymi. Dnes sa tak tešia z krásnej vidieckej chaty, ktorá vyzerá priam ako z rozprávky.

Aj keď dom z veľkej časti zakrývala v minulosti zeleň, z fotiek môžete vidieť v akom stave sa nachádzal. Bližší pohľad je snáď ešte horší. Olúpaná farba, ošúchané dvere a rozpadnutý obvodný múr. Na niektorých miestach je materiál stavby prehnitý, a dom preto vyžadoval kompletnú rekonštrukciu.

Dnes však vyzerá takto. Keď sa naňho pozriete, nebudete veriť vlastným očiam. Vynovená vidiecka chata má krásny výhľad a príjemnú terasu na sedenie. Mnoho materiálov nájdených pri rekonštrukcii bolo znovu použitých, čím sa podarilo zachovať jeho pôvodný ráz a majitelia zároveň ušetrili.

Vstupná hala je obložená drevom čo prináša pocit tepla, steny sú zdobené obrazmi, ktoré maľovala dcérka spomenutého páru. Nachádza sa tu tiež pivnica s vynovenými poličkami či  obkladmi.

Z priestrannej obývačky je krásny výhľad na záhradu a útulný dojem vytvárajú aj prírodné parkety. V miestnosti tiež nájdete krb a jedálenský kút. Zariadenie majiteľov nestálo veľa, stačilo vychytať zľavy v Ikea.

 

Kuchyňa bola vytvorená podľa nápadov Mariny, domácej panej, a šikovné ruky jej manžela Maxima si s tým hravo poradili. Spálňa je rovnako ako väčšina domu ladená v modrých tónoch, detská izba je zase ako z rozprávky. Okrem nej je tu pre deti aj samostatná miestnosť na hranie.

Kúpa tohto domu a jeho rekonštrukcia sa tak ukázala správnym ťahom, ktorý mladej rodinke priniesol krásny domov, v ktorom budú určite radi tráviť spoločné chvíle.


Zdieľajte článok na

You Might Also Like