Staráte sa o vnúčatá? Nebudete veriť, aký to má pozitívny vplyv na vaše zdravie!

Zdieľajte článok na

V dnešnej dobe musia väčšinou obaja rodičia ťažko pracovať a deti zveriť do starostlivosti pestúnky, jaslí, alebo starých rodičov. To posledné je, samozrejme, tá najlepšia možnosť. Nikto sa o bábätko nebude starať tak dobre, ako člen rodiny.

 

Mnoho ľudí si však myslí, že naši prarodičia si toho v živote odpracovali už dosť a teraz by si mali užívať dôchodku. Čo na to hovoria odborníci?

Dr. David Koally spoločne so svojím tímom prišli so zaujímavým zistením. Výsledky publikovali v prestížnom „Journal of Evolution and Human Behaviour“. Štúdie preukázali, že tí, ktorí sa starajú o deti, žijú v priemere o 5 rokov dlhšie! Prečo je to tak?

 

Dr. Koally tvrdí, že starostlivosť o deti znižuje stres, dodáva silu a energiu, a to má pozitívny vplyv na zdravotný stav.

 

Prarodičia vďaka deťom zabúdajú na čas a majú väčší dôvod na úsmev. Navyše im starostlivosť o deti dáva pocit, že sú užitoční a nenahraditeľní (a skutočne to tak je)! Starí rodičia môžu vaše deti toho naučiť veľa a deti sa rady učia. Spokojnosť je teda na oboch stranách!

 

Zdieľajte tento článok so svojimi starými rodičmi. Určite ich to poteší!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.


Zdieľajte článok na

You Might Also Like