Stále som kričala na svoje deti. Moja známa mi ale poradila úžasne triky a už to viac nerobím. FUNGUJE TO!

Spread the love

Všetci rodičia používajú pri výchove dieťaťa svoje vlastné pravidlá. Štatistiky hovoria o tom, že väčšina s riadi pravidlami, ktoré sa odovzdávali z generácie na generáciu.

 

Inovácie v tejto oblasti sa pomaly dostávajú do našich súčasných životov vďaka vynikajúcim psychológom a pedagógom. Ak vás vaše dieťa nepočúva, pravidelne sa háda, je drzé a hrubé, je čas popremýšľať o tom, čo ste urobili zle a ako tento problém vyriešiť.

Najdôležitejšia vec, ktorú môžete deťom dať, sa zakladá na uvedomení si toho, čo robia a hovoria. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu správne vychovávať deti a tie vám potom podajú pohár vody aj vo vašej starobe!

  1. Nekričte na dieťa

Otrepaná rada, no vždy účinná. Keď začnete na dieťa kričať, absorbuje do seba všetku agresiu ako špongia a časom ju zo seba vyšplechne.

Upokojte sa, zhlboka sa nadýchnite a porozmýšľajte, čo ste urobili zle. Teraz sa psychicky pripravte na nepríjemnú situáciu a keď nastane čas, vyjadrite svoju nespokojnosť bežným tónom hlasu.

Neviete sa udržať? Áno, je to ťažké, o tom niet pochýb! Tu je neoceniteľná rada, ktorá pomohla mnohým rodičom pri výchove ich detí. Najskôr zistite, čo presne spôsobuje podráždenosť a krik. Hlučná hudba? Zlé známky v škole? Už ste si tým prešli, takže teoreticky by ste na to mali byť pripravení. Z vás dvoch ste predsa vy ten dospelý (rodič).

Narátajte do 10. Ak to urobíte, krik bude zbytočný.

  1. Nepožadujte príliš veľa

Vaše dieťa je pre vás určite to najlepšie a to aj vtedy, keď nevyhrá medailu v plávaní alebo nedostáva v škole tie najlepšie známky.

Nepredpokladajte, že váš potomok bude taký, ako vy v jeho veku alebo ho „využijete“ na plnenie všetkých svojich nezrealizovaných snov. Stačí sa pozrieť na to, čo vie najlepšie a rozvíjať to!

  1. Vytvorte dobrý dojem

Deti – zrkadlo svojich rodičov. Budú si brať príklad zo všetkého, čo robíte a nič ich nezastaví pred tým, aby to po vás zopakovali.

Prekvapte ich nezvyčajnými schopnosťami, ukážte im svoje vedomosti, silu a charakter. Takto môžete získať nielen dôveryhodnosť, ale aj fakt, že do svojho dieťaťa vložíte všetko najlepšie zo seba.

  1. Diskutujte, pomáhajte, presviedčajte

Medzi vami a dieťaťom musí byť vzájomné porozumenie. Rozprávajte sa o každodennom živote, ale nie len ako učiteľ, ale aj ako priateľ dieťaťa. Pomôžte mu zažiť pocit, že sa na vás môže vždy obrátiť pre radu. Pokúste sa to urobiť tak, aby ste v ňom vytvorili pocit, že váš spoločný domov je pevnosť, kde bude vypočuté a nájde pomoc.

Presvedčte ich o tom, že oni sú tvorcami svojho života, svojich zlyhaní, ale aj úspechov.

Skvelí ľudia vyrastajú v láske a vo vzájomnom porozumení.

  1. Trávte spolu viac času

Aj keď je váš rozvrh nabitý a nájsť si čas na svoje dieťa je takmer nemožné, využite ho tak, ako je to len možné. Čítanie kníh, návšteva divadla, relax v prírode – pozitívny vplyv na váš vzťah a príležitosť, naučiť dieťa užitočné rady. Ak deti nemajú dostatok pozornosti, začnú ju hľadať u niekoho iného a neexistuje garancia, že sa to môže skončiť dobre.

  1. Neuhýbajte sa otázkam

Aj v prípade, že sa vás dieťa opýta na citlivú otázku, nesnažte sa vyhnúť odpovedi. Niektoré deti ešte nevedia prijať informácie, ale akákoľvek neistota v odpovedi dokáže narušiť jeho vnímanie. Odpovedajte priamo, ale stručne, v prípade, že sa pre vás jedná o nepríjemnú tému.

  1. Nechráňte ich pred problémami

Vašou úlohou rodiča je postupne pripraviť dieťa s bezstarostným detským vnímaním na blížiacu sa dospelosť. Neochraňujte ich pred všetkými problémami.

Smrť blízkych, problémy v rodine alebo len obyčajné odmietnutie kúpy „tej krásnej hračky“ vaše dieťa scelí a pomôže mu pri budovaní osobnosti.

  1. Priznajte si svoje chyby

Keď si nakoniec uvedomíte, že ste sa mýlili, napríklad pri konverzácii s vašou dcérou alebo synom, nebojte sa pred nimi priznať si chybu. Na vašej dôveryhodnosti to nič neuberie, práve naopak, ukážete im, že človek sa môže aj mýliť. Je úplne v poriadku, keď si to uvedomí a ospravedlní sa.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like