Sotákovi došla trpezlivosť! Slovensko potrebuje pomoc: Najradšej by Matoviča…

Spread the love

Klub 500 žiada od vlády navýšenie štátnej pomoci pre udržanie zamestnanosti!

Predseda klubu 500 Vladimír Soták poslal premiérovi Igorovi Matovičovi, vláde a prezidentke Zuzane Čaputovej otvorený list, v ktorom ich vyzýva na komunikáciu a zdôrazňuje potrebu navýšenia štátnej pomoci.
Klub 500 reagoval na informácie, podľa ktorých sa vláda nechystá pomoc zvyšovať. „Úrad vlády argumentuje tým, že v budúcom roku by mala slovenská ekonomika rásť, avšak Klub 500 nežiada podporu na udržanie zamestnanosti v budúcom, ale práve v tomto, pre ekonomiku krízovom roku, uvádza sa vo vyhlásení.

Združenie tvrdí, že vláda má k dispozícii takmer päť miliárd eur na udržanie zamestnanosti a podporu ekonomiky, ktoré však na tento účel nechce uvoľniť  „Treba zdôrazniť, že ak tieto prostriedky neminieme, budeme ich musieť vrátiť do Bruselu,“ dodáva.

Klub 500 ďalej uvádza, že nerozumie vyjadreniam Matoviča, ani jeho poradcom. „Nik predsa nevie, kedy sa ekonomika zotaví. Ak ešte dnes podniky platia svojich zamestnancov z úverov, nakoľko sú v prevádzkových stratách je otázkou, dokedy to ešte vydržia. Mesiac? Dva?“ Soták tvrdí, že niekoľkokrát žiadal premiéra o stretnutia, nikto však na jeho žiadosť nereagoval.

V otvorenom liste žiada vládu, aby začala s plnou vážnosťou komunikovať na tému naštartovania ekonomiky. „Sme presvedčení, že v súčasnej dobe je našou povinnosťou vytvoriť maximálne podmienky na udržanie zamestnanosti na Slovensku. Avšak bez primeranej pomoci štátu toto nie je možné dosiahnuť,“ píše Soták.

Podľa Klubu 500 má vláda dostatok finančných prostriedkov na to, aby pomohla udržať zamestnanosť vo všetkých firmách. „Žiadame Vás, aby ste vo svojich vystúpeniach len nefilozofovali o tom, ako budete míňať finančné prostriedky na veľké projekty. Pripravme takéto projekty, ktoré budú v budúcnosti prinášať zdroje do štátneho rozpočtu,“ apeluje Soták na vládu a premiéra.

zdroj: pravda.sk

You Might Also Like